Obietnica pod jemiołą

Tom 2 cyklu Pod Jemiołą

Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać.
Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca.

Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.

Informacje dodatkowe o Obietnica pod jemiołą:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-02
ISBN: 978-83-240-2756-9
Tytuł oryginału: The mistletoe promise
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Ilustracje:-

Kup książkę Obietnica pod jemiołą

Obietnica pod jemiołą - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Dwoje ludzi, którzy popełnili błędy w przeszłości, błędy, których nie potrafią sobie wybaczyć, przez co sami skazują się na samotność. Spotykają sie przez przypadek i zawierają obietnicę pod jemiołą, będą spotykać się i udawać parę a ich umowa będzie mieć koniec w Wigilię. Para daje sobie kilka chwil szczęścia, zaskaują się, obdarowują prezentami, pod tym fantastycznie spędzonym czasem, ukrywają jednak swoje tajemnice, które bolą i nie pozwalają uwolnić od złych myśli. Czy uda im sie uratować wzajemnie?

„Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło”  „Przebaczenie może naprawić o wiele więcej, niż myślimy”.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Od dziś będzie to moja ulubiona książka Evansa,dziwnym trafem losy Elisse i Nicka splatają się ze sobą,podpisują umowę pod jemiołą,,,,
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niespodziewana, trochę tajemnicza umowa a tyle zmian. Czy obie strony zdołają dotrzymać zawartych w niej postanowień? Jakie zmiany nastąpią w życiu Elise i Nicka?
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
piękne... takie prawdziwe, że płakałam jak bóbr... takie moje... dziękuję
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jeden telefon z pracy sprawił, że Elise Dutton zniszczyła życie, nie tylko sobie... spotkało ją coś, czego nie da się zapomnieć, czego nie można łatwo wybaczyć, czego będzie żałowała do końca swoich dni. "Obietnica pod jemiołą" to nie tylko książka ze świątecznym klimatem w tle (który potęguje wizyta w Nowym Jorku uznawanym w Stanach za kultowy w tej wyjątkowej atmosferze), ale również - a może przede wszystkim - o błędach przeszłości. Jak przeżywamy te chwile, których zmienić nie możemy... Jak bardzo ich żałujemy, ale czasu cofnąć się nie da... Nie da się tego wymazać. Książka pokazuje, że każdy w jakiś sposób pokutuje za to co zrobił... Jestem wrażliwym człowiekiem, kobietą, matką, żoną i szczerze mówiąc nie potrafię ocenić, które z nich - Elise czy Nick - popełniło straszniejszy błąd... Które z nich bardziej cierpi... Które już sobie wybaczyło... To książka prosta i ciepła, ale z ważnymi przesłaniami, w której nie brakuje - obok spraw trudnych - również humoru. Bawiłam się wybornie, tęskniłam, śmiałam się, uroniłam łzę, trzymałam kciuki, współczułam i zazdrościłam - i o to chyba chodzi, by czytana lektura wywoływała całą gamę emocji, prawda? Ta właśnie taka jest i dlatego serdecznie ją polecam, nie tylko przed Bożym Narodzeniem. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/01/richard-paul-evans-obietnica-pod-jemioa.html
,,Kuchnię mam tylko dlatego,że bez niej nie chcieli nam sprzedać domu." ,,W nieskończoność karzemy innych za ten sam błąd. Wobec siebie postępujemy identycznie. To nie jest właściwe, mimo to nadal to robimy." Lekka i przyjemna. Kolejna książka pana Evansa, której przeczytanie sprawiło mi wielką radość. Książka opowiada o przebaczeniu. Wybaczeniu błędów osobom, które się kocha. Znajdziemy w niej wiele miłości oraz magii świąt. Ciepła, poruszająca, wzruszająca. Richard Paul Evans kolejny raz podarował swoim czytelnikom piękną i wartościową historię, która na długo zapada w pamięć. Polecam!
Przyjemna i ciepła powieść. Dwoje samotnych ludzi z bolesną przeszłością zawiera między sobą umowę. Mają spędzić ze sobą przedświąteczny czas. Co wyniknie z tej umowy i czy bohaterowie poznają swoje tajemnice? Przekonajcie się sami :) Książka miło nastraja na czas Świąt. Ma jednak dla mnie mały minus - troszkę za bardzo krąży wokół drogich prezentów. Kobietę można zdobywać i adorować także na inne sposoby i tego mi w tej powieści zabrakło :)
Avatar użytkownika - juliasokol22
juliasokol22
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Milosc jest silniejsza niz wszystko! Ellis, skrzywdzona, pamietajaca to, ze ktos ja zranil w przeszlosci, zamknieta w swojej skrupie nie widzi tego, ze wszystko mozna zmienic wybaczeniem. I pewien mezczyzna uczy jej tego. Prawdziwa, przejmujaca opowiesc, ktora moze urzec kazdego!
Avatar użytkownika - kinderka
kinderka
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna, współczesna historia dziewczyny, która musiała nauczyć się wybaczać. Ale nie sama. ktoś jej w tym pomógł i dzięki temu stała się szczęśliwsza!
Avatar użytkownika - adeleide
adeleide
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ciepła, piękna opowieść o tym, jak ważne jest wybaczanie błędów osobom, które się kocha. Idealna na zimowe, chłodne wieczory, szczególnie polecam w okresie przedświątecznym!
Avatar użytkownika - kwiatek34556
kwiatek34556
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jako fan Evansa jestem zachwycony tą książką! Moja żona jednak Evansa nie lubi, ale tę książkę czytała i uważa, że jest świetna!
Avatar użytkownika - pietraszek
pietraszek
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niesamowita historia, której czytanie wręcz wyciska łzy z oczu! Jeśli chcecie poczytać coś naprawdę wartościowego - koniecznie sięgnijcie po Evansa - jakąkolwiek jego książkę!
Avatar użytkownika - dalia22
dalia22
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka naprawdę piękna, opisuje wzruszającą historię, idealną na świąteczne wieczory (ale i nie tylko!), do tego piękna okładka i przystępna cena. Nic tylko czytać!
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem,
BYLE DO ŚWIĄT Richard Paul Evans to jedna z jaśniej świecących gwiazd powieści o miłości, a jego ,,Obietnica pod jemiołą" to jakże ciepła i sympatyczna lektura w sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Święta! Elise Dutton jest samotna, a w jej przeszłości kryją się rzeczy, które chętnie wymazałaby w całości. Przez popełniony niegdyś błąd nie potrafi się otworzyć, ani docenić, a szara codzienność przy organizowaniu wycieczek naukowych dla szkół, oraz nielubiana koleżanka z pracy, nie poprawiają jej samopoczucia. I nagle wszystko się zmienia, kiedy przysiada się do niej przystojny prawnik i składa propozycję: by do Wigilii udawała jego dziewczynę. Oboje są samotni, on dość ma pojawiania się na przedświątecznych imprezach bez nikogo. W zamian obsypywał ją będzie prezentami. Szaleniec? Być może, ale mimo obiekcji, Elise podpisuje z nim umowę pod jemiołą i... Jej życie zmienia się nie do poznania, a w sercu zaczyna rodzić się uczucie... Najnowsza powieść Evansa to naprawdę bardzo dobra lektura dla każdego, kto nie przechodzi obojętnie obok miłości, a Święta to dla niego coś więcej, niż tylko komercja i przejaskrawione dekoracje wiszące w sklepach już od października. Co istotne, jest to powieść romantyczna zdecydowanie z bardziej ambitnej półki, niż zwykło się o tym gatunku sądzić. Mi osobiście, tak treścią, jak i poprowadzeniem akcji, skojarzyła się z jakże ciepłymi komediami z lat 80 i 90. Kultowymi filmami, które do dziś urzekają i wciąż na nowo są oglądane. Styl, jakim operuje Evans, jest lekki, prosty i przyjemny. Łatwy w odbiorze, szybki w czytaniu. W pewnym sensie kobiecy, ale mężczyźni, którzy po ,,Obietnicę..." sięgną, będą się bawili równie dobrze, co przedstawicielki płci pięknej. Autor serwuje bowiem dużą porcję emocji, sporo wzruszeń i potrafi poprawić humor. Przede wszystkim zaś trąca romantyczne nuty w sercu czytelnika, a to zawsze ujmuje. Podobnie jest z atmosferą Świąt, które zbliżają się tak w powieści, jak i w rzeczywistości. ,,Obietnicę pod jemiołą" warto więc przeczytać, warto także dać na gwiazdkowy prezent każdemu, nie zależnie od płci, kto posiada romantyczną duszę a okres Bożego Narodzenia wciąż wyzwala w nim ciepłe uczucia. Polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/21/obietnica-pod-jemiola-richard-paul-evans/
Avatar użytkownika - Gramona97
Gramona97
Przeczytane:2019-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

R. P. Evans. Wiele można by napisać o tej książce, bo wiele przynosi ze sobą emocji. Jak często nie możemy sobie wybaczyć różnych rzeczy. Jak często zamyka to nas na prawdę o nas samych, że jeszcze nie jest za późno, że jeszcze możemy kochać siebie i innych. To, co przeżyli samotni z wyboru Elis i Nicolas, może ich albo zniszczyć, albo pozwolić się pokochać na nowo. Mimo, że nie jest to świąteczny czas, ale przecież ta piękna miłość może nas złapać wszędzie. Czy gotowy jesteś obdarować codzienne ukochaną odrobiną czułości, a ty ukochanego odrobiną czasu bez narzekania? Czy umiemy dawać i brać bez żądania wyjaśnień, tylko dlatego, że kochamy? Piękna, nastrojowa opowieść, jak to u Evansa.

W powieści Obietnica pod jemiołąpoznajemy historię miłości, a przede wszystkim cierpienia, które spotkało Elise. Dawny błąd sprawił, że dziewczyna zamknęła się w sobie i czuła tylko i wyłącznie ból. Nagle stało się coś nieoczekiwanego. Tajemniczy nieznajomy złożył Elise niezwykłą obietnicę. Tym samym nasza bohaterka odkryła, że Nicolas posiada własny klucz do jej serca.

Czy nie każdy chciałby wymazać chociaż jeden dzień ze swojego życia tak jak Elise? Czy zawsze w ciemność, nie ma nawet odrobiny światła? Zawód, ból, cierpienie przezwycięży jedynie prawdziwa siła przebaczenia.

Książkę nabyłam w Tesco wracając wtedy z sylwestra, niezbyt dla mnie udanego dlatego "Obietnica pod jemiołą" była idealnym wyborem na poprawę nastroju.

Jest to powieść o dwójce ludzi próbujących normalnie żyć po błędach jakie popełnili. Narratorką jest Elise Dutton i muszę przyznać,że autor doskonale wczuł się w rolę kobiety. Kobieta poznaje przystojnego prawnika Nicholasa,który składa jej nietypową propozycję. Co z niej wyniknie i jakie mroczne tajemnice oboje skrywają o tym się można dowiedzieć z książki.

Autor pokazał w książce jak bardzo łatwo inne osoby potrafią ocenić człowieka na podstawie popełnionych błędów. Od razu mi się to wydawało życiowe,bo nieraz z takimi sytuacjami się spotkałam. Jedynie co mnie irytowało to za dużo opisów przyrządzania posiłków i opowiadania o nich,ale autor chyba nie byłby sobą gdyby tego nie zamieścił i odnośnie bohaterki nie zgadzałam się z nią zdecydowanie odnośnie kwestii makijażu,że jeśli kobieta się nie maluje jest zaniedbana. Co za bzdura. Sama nie robię makijażu i nie czuję się przez to mniej atrakcyjna,nie wiem może Pan Evans zwraca uwagę na makijaż u kobiet,ale jestem zdania,że poza makijażem liczy się coś zdecydowanie więcej.

Poza tym książka mnie ujęła, pokazuje, że można się podnieść po trudnych chwilach zacząć normalnie żyć. Każdy człowiek popełnia błędy,ale od niego zależy czy wykorzysta szansę od losu. Sięgnę po kolejne książki z tej serii. Myślę,że warto przeczytać,zwłaszcza w świąteczny czas.

To nie jest cyrograf na wieczność. Tylko czterdzieści dziewięć dni. (s. 32)

Do kobiety w restauracji biurowca podchodzi nieznany, tajemniczy i przystojny mężczyzna i składa jej ustnie dziwną propozycję. Następnego dnia ma przygotowaną umowę.  Zarówno dla Elise, jak i dla mnie, było to wielkie zaskoczenie. Początkowo podejrzewałam mężczyznę o jakieś niecne cele, ale z czasem byłam coraz bardziej zachwycona jego postępowaniem, kulturą osobistą, podejściem do ludzi, tym, jak odkrywa bogate i ciepłe wnętrze partnerki. W dodatku imponowała mi jego szeroka wiedza, tylko wciąż na miejscu Elise zastanawiałabym się, czemu to właśnie mnie uczynił „usługodawczynią”. Ta umowa, obietnica to klucz do serca Elise. Pytanie, czy prawnik je otworzy...

Wiesz, że w okresie świątecznym pod jemiołą ludzie okazują uczucia osobom, z którymi niekoniecznie łączy ich uczucie? (s. 25)

Przekazywane Elise prezenty przez Nicholasa wydają się prezentami od Mikołaja dla kobiety za ostatnie, trudne lata. Okres przedświąteczny, atmosfera bożonarodzeniowa goszcząca wszędzie wokoło wprawiają czytelnika w klimatyczny nastrój oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. W dodatku on sam głodnieje! Na różnych spotkaniach, w restauracjach bohaterowie jedzą smakołyki, że aż ślinka cieknie! Zabrakło mi opisu wystroju Nowego Jorku i jego wielkiej choinki.

Każdy potrafi otworzyć książkę. Nie każdy umie docenić piękno pisma. (s. 46)

Elise skrywa bolesną tajemnicę. Samokrytyka, wieczne obwinianie, ciągłe życie w poczuciu winy i wyrządzonej krzywdy doprowadziło Elise do tego, że przestała wierzyć w siebie, dbać o siebie, unikała ludzi, zamknęła się w swoim cierpieniu. Przestała liczyć na cokolwiek od życia, przestała wierzyć w siebie, o nadziei zapomniała. Nicholas słowami i czynami powoduje, że Elise zaczyna rozkwitać. Czy nie za bardzo, skoro umowa kończy się w wigilię o północy? Koleżanka z pracy kobiety, piękna Zoey, nie pozwala Elise samej siebie obrażać słowami, nawet w żartach. Dlaczego? Bo podświadomość nie widzi różnicy! Radzi, aby Elise była dla siebie najlepszą… Nie, nie przyjaciółką. Tylko najlepszą… cheerlederką! Ja te słowa biorę do siebie! Wam też to radzę.

To nie było trudne. Wzbudzasz miłość. (s. 245)

Evans zna kobiety i ich złożoną psychikę. Nieustająco w swych powieściach przypomina, że to miłość gra w naszym życiu pierwsze skrzypce, że nas znajdzie, że to ona rozświetli mroki naszej duszy. Mamy nauczyć się kochać, siebie i innych, bo po to tu jesteśmy. Miłość to też wybaczanie. W tej powieści widać wielką siłę przebaczenia za popełnione błędy, nawet te największe i najgorsze, niszczące ludzi od środka. Bohaterowie mają sporo na sumieniu, dlatego ich historie są tak przejmujące, bolesne, a zarazem wzruszające i przejmujące. Trzeba pamiętać i nieustająco sobie przypominać, że po każdej burzy wychodzi słońce. I jeszcze jednak kwestia – kłamstwa: czy wyjawienie prawdy, niewspominanie o czymś to kłamstwo?

Każdy potrzebuje emocjonalnego azylu. Miejsca, w którym może się ukryć, kiedy rozszaleją się burze życiowe. (s. 187)

Jeśli znacie styl Richarda Paula Evansa, kochacie magię świąt Bożego Narodzenia oraz lubicie powieści o miłości i ludzkich błędach, to sięgnijcie po tę niezwykłą książkę. Nie stracicie czasu, zatracicie się w realizowaniu kolejnych punktów „Obietnicy pod jemiołą”. Nie ma to, jak spotykać się z prawnikiem!

Kolejna bożonarodzeniowa pozycja w dorobku Evansa. Tym razem bohaterowie - Elise i Nicholas - podpisują umowę (o przepraszam obietnicę) pod jemiołą. Każde z nich skrywa swoją tajemnicę i oboje uważają, że nie zasługują na miłość i szczęście. Poznanie siebie nawzajem, wybaczenie i rozgrzeszenie pozwala rozpocząć im nowy rozdział w ich życiu. Polecam tą ciepłą, pełną optymizmu pozycję nie tylko przed świętami.

Kolory tamtego lata
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Kolory tamtego lata

Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim...

A step of faith
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - A step of faith

A step of faith is a fourth from The Walk series. Alan Christoffersen faces a life-changing crisis on his journey to Key West Florida. http://www.richardpaulevans...