Opis ksiązki
Kup Teraz

Obietnice. Tom 1. Gorączka złota

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Pi
Data wydania: 2009-01-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61729-00-6
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:Shi4

W małym górskim gospodarstwie Ura w dolinie Hallingdal rozgrywa się nieoczekiwana, dramatyczna zmiana w życiu Gunnhild Johnsen, gdy jej mąż, Hallgrim, wybiera Amerykę, zostawiając żonę z dziećmi. W powieści "Obietnice" śledzimy losy Hallgrima na emigracji i walkę Gunnhild o przetrwanie. Walkę, która może ją drogo kosztować. Jakże aktualne mogą wydawać się losy bohaterów.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirand plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Przepiękna opowieść o zmaganiu się z szarą rzeczywistością. O kobiecie , która sama z 6-tką dzieci zmuszona jest podjąć walkę o każdy kolejny dzień. Czeka ją głód , strach, bezsilność ale też walka z plotkami. Opowieść o jej mężu- lekkoduchu- który zostawia rodzinę i wyjeżdża do Ameryki w poszukiwaniu złota.
To pierwsza saga w moim życiu i jak na razie jestem zachwycona.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Mam,Obyczajowe,
Koniec XIX wieku. Biedne małżeństwo mieszka w górskim gospodarstwie. Pewnego dnia Gunnhild odkrywa, ze znowu jest w ciąży. Prosi więc męża, żeby poszukał pracy w dolinie. Hallgrim owszem, znajduje rozwiązanie, lecz to nie podoba się kobiecie, której mąż znika nad ranem zostawiwszy tylko wiadomość, że jedzie do Ameryki w poszukiwaniu złota.

Główny bohater jest przykładem nieodpowiedzialnego mężczyzny. Nie interesuje go los żony i dzieci, które po jego wyjeździe muszą radzić sobie same. Wyjeżdżając nie bierze pod uwagę, że podróż może trwać nawet kilka miesięcy. Już od samego początku znielubiłam go. Szkoda mi bardzo jego żony, która nie dość, że boryka się z kłopotami finansowymi, to jeszcze musi znosić ludzką pogardę.

Tom ten rozpalił we mnie ochotę na następne. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się je zdobyć i skończyć sagę, bo akurat akcja urwała sie w najciekawszym momencie. Myślę, że i współcześnie, gdy tak wielu Polaków wyjeżdża za chlebem, rozgrywa się także wiele podobnych rodzinnych dramatów.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów