Opis ksiązki
Kup Teraz

Obietnice Tom 4. Kruche marzenia

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Pi
Data wydania: 2009-02-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61729-03-7
Liczba stron: 190
Dodał/a książkę:shi4
- Tego właśnie chcę – wyszeptała Guro do poduszki, odwracając się plecami do pokoju. – Właśnie tego chcę. Zanim zasnęła, przez głowę przemknęła jej złowieszcza, mroczna myśl wkradająca się do marzeń o przyszłości. Emilie… Emilie może wprost tego nie powiedziała, ale Guro podejrzewała, że siostra też mogłaby myśleć o karierze scenicznej. Musiała temu próbować zapobiec. - Emilie tam nie pasuje. – Guro sama siebie próbowała przekonać, że ma rację. Emilie nie jest zdolna tak, jak ona. Muszę dopilnować, żeby nie wygłupiła się i nie przyniosła mi wstydu. Jest jeszcze mała, powinna chyba wrócić do domu do Ura, teraz kiedy tata pewnie już wrócił…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirand plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Wilhelm z wyboru bohaterki wyjeżdża i zostawia ją w oczekiwaniu na męża, który zanim zniknął przysłał list, że znalazł złoto i odtąd są bogaci, że po powrocie wybudują najpiękniejsze gospodarstwo w okolicy.
Ponieważ warunki bytu są tragiczne grunhild znajduje pracę i mieszkanie przy innym gospodarstwie. Tam zamieszkuje z Jonasem- najmłodszym dzieckiem.
Reszta dzieci porozsiewane po okolicy mieszkają u różnych rodzin. Kristian na statku coraz częściej wmawia sobie, że matka chyba go nigdy nie kochała, Guro zaślepiona wielkim miastem i teatrem marzy o wielkiej karierze , zazdrosna o również bardzo utalentowaną młodszą siostrę. Przybrani rodzice Svena robią wszystko by matka nie spotkała się z synkiem.
Książka opisuje ich emocje , tęsknoty i radości. Mijają miesiące. Od wyjazdu męża minęły dwa lata. Któregoś dnia do gospodarstwa w którym pracuje Grunhild przyjeżdża Jens, kompan podróży Hallgrima , by poinformować o jego śmierci. Zauroczony kobietą zaprzyjaźnia się z nią i proponuje przeprowadzkę na gospodarstwo jego rodziny. Tam z czasem się oświadcza i zostaje przyjęty. Wygrywa rozum. Wizja Grunhild- pełnej rodziny była najważniejsza.
Rozpoczynają się przygotowania do ślubu, zakupy...i właśnie pewnego dnia, podczas tych zakupów Grunhild przypadkowo spotyka Wilhelma...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów