Opis ksiązki
Kup Teraz

Obietnice Tom 6. Kłamstwo

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Pi
Data wydania: 2009-03-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61729-05-1
Liczba stron: 190
Dodał/a książkę:shi4
Po szoku wywołanym wiadomością o śmierci Hallgrima, Gunnhild - w trosce o los dzieci - decyduje się na ślub z Jensem. Wraz z nowym mężem wyjeżdża do Ameryki zbudować tam dla nich nowy dom. Pełna nadziei, że wkrótce wszyscy znów będą razem. Przyjazd dzieci opóźnia się coraz bardziej, a Jens okazuje się zupełnie innym człowiekiem niż myślała. W życiu Emilie, Guro i Kristiana zachodzą poważne zmiany... - Dobry Boże… mamo… pomóż nam! Kristian nieświadomie zaczął płakać. Wiedział dobrze, że nie przymocuje ładunku sam, bez pomocy pozostałych kolegów. Musi iść do sterówki i ostrzec Gåsnesa. Musi się zająć Haraldem i Ludvigiem… Musi… Chłopak miał mętlik w głowie, gdy statek przechylił się na jedną stronę, rzucając nim o pokład. - Mamo… - jęknął, próbując wstać i iść dalej ku sterowni. – Mamo…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirand plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Gdy Grunhild dostrzega dziecko podobne jak dwie krople wody do jej własnego małego Jonasa rodzi się setka pytań. Gdy poznaje matkę chłopca prawda wychodzi na jaw. Prawdą jest to, że w podróży do Ameryki jej mąż uwiódł inną kobietę po czym ożenił się z nią gdy wszyscy dowiedzieli się, że jest w ciąży.Zaczęła wszystko składać w całość .
Wiele się zmienia. Grunhild i Jens sprzedają sklep i wyruszają do pierwotnego celu czyli Seattle. Bohaterka kilka razy prosi o sprowadzenie dzieci do Ameryki on jednak za każdym razem ma wymówkę by tego nie robić: bo za zimno, bo niebezpiecznie, bo nie ma z kim itd. Ona mu wierzy.
W tym czasie Kristian na statku jako jedyny przeżywa sztorm i łapie się do pracy na statku, na który wyciągnęli go z wody. W wielkim niebezpieczeństwie łapie się na tym, że tęskni za matką i w strachu wymawia jej imię, woła ją.
Wiele również dzieje się u najstarszej córki Guro, która skończywszy 18 lat, zakochuje się w o wiele starszym aktorze. Naiwnie wierzy mu bezgranicznie i oddaje mu się przy najbliższej okazji.
Gdy w końcu Jens nie może znaleźć kolejnej wymówki zgadza się na przypłynięcie dzieci do Seattle, uradowana Grunhild pisze do każdego dziecka i opiekunów list z ta informacją, jednak do żadnego z nich ten list nie dociera..
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów