Opis ksiązki
Kup Teraz

Obudzić szczęście

Ocena ( 5 osób )
5.4
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2011-05-04
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-238-7779-0
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Obudzić szczęście

Sarah Daly, autorka komiksów, prowadzi podwójne życie. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, inaczej niż bohaterka jej komiksów Shirl. Shirl, w przeciwieństwie do Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Komiksy,  które Sarah tworzy by uciec od rzeczywistości,  odzwierciedlają sytuacje z jej życia i są opatrzone dowcipnymi,  a czasem również uszczypliwymi komentarzami. 

 

Na pierwszy rzut oka Sarah prowadzi bajkowe życie, a w rzeczywistości nie znosi deszczowego i zimnego Chicago, nie umie porozumieć się z mężem, a w dodatku mimo usilnych starań nadal nie może zajść w upragnioną ciążę.

 

Pewnego dnia Sarah odkrywa, że mąż ją zdradza. Rozgoryczona i zraniona rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego miasteczka w Kalifornii. Zamiast użalać się nad sobą, powoli nabiera dystansu do swoich problemów. Chce prowadzić takie życie, na jakie ma ochotę, poszukać drugiej szansy na szczęście. Powoli odbudowuje więzi z rodziną i dawnymi znajomymi. Jeden z nich, Will Boomer, zostaje jej najbliższym przyjacielem. Stają się sobie coraz bliżsi i coraz częściej myślą o wspólnej przyszłości. Gdy Sarah zaczyna wierzyć, że jej życie wreszcie nabiera sensu, okazuje się, że jest w ciąży ze swoim byłym mężem…

 

Susan Wiggs zaczęła pisać książki, kiedy była małym dzieckiem. Były to historyjki rysunkowe o dziewczynce, której przydarzają się różne przerażające przygody. 

Do dzisiaj, jak sama twierdzi, mniej więcej o tym są jej książki. „Publisher’s Weekly” podkreśla jej wyjątkowy styl pisarski, dzięki któremu bohaterowie, ich emocje i relacje są pokazane w ciekawy sposób na tle zwykłej codzienności. 

A wszystko to zaprawione humorem i życiową mądrością. Wiggs trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach. Powieść „Obudzić szczęście” magazyn Publishers Weekly opisał jako „bogatą lekcję życia, z postaciami, z którymi czytelnicy mogą łatwo się utożsamiać…”. 

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Zbudź się, moje szczęście

Szczęście to subiektywny stan naszej duszy. I choć to oklepany frazes, to tak naprawdę sami jesteśmy jego twórcami. Niektórzy ludzie wybierają życie w złudnym poczuciu błogostanu, inni konsekwentnie realizują kolejne punkty na swojej ścieżce celów, wierząc, że ich osiągnięcie zmieni wszystko. Niestety, tylko nieliczni potrafią cieszyć się każdą chwilą, każdym dniem i wzbudzać w sobie to poczucie szczęścia nie przy specjalnych okazjach, ale na co dzień.

 

A jak jest w przypadku Sarah Daly, bohaterki znakomitej książki dla kobiet (i nie tylko) „Obudzić szczęście”

Sil Linia koment
Na półkach:

Do szczęścia potrzebny jest… koń

 

Sarah Daly jest dwudziestosiedmioletnią szczęśliwą mężatką. Ma cudownego, kochającego męża, wspaniałą teściową i kochającą rodzinę. Kilka razy w miesiącu odwiedza klinikę leczenia niepłodności i poddaje się inseminacji. Dlaczego? Bo ponad życie kocha Jacka, a on pragnie dziecka, którego najprawdopodobniej nigdy nie mógłby mieć tradycyjnymi metodami. Choroba Jacka zmieniła podejście Sarah do wielu spraw, w tym do posiadania dzieci. Uznała ona, że życie jest za krótkie, by wciąż czekać na dzień jutrzejszy

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki - 2015,
Książka jest opowieścią o różnych rodzajach miłości i poświęceniu, zdradzie, budowaniu szczęścia na nowo i życiowych wyborach. Powieść jest przesłaniem, że nie należy się poddawać, tylko walczyć o szczęście, bo zależy ono tylko od nas samych. Mimo dramatycznych wydarzeń, które spotykają bohaterkę, książka jest pełna humoru. Książkę polecam przede wszystkim tym, którzy nie wierzą, że w ich życiu może coś zmienić się na lepsze.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Baskag7 Linia koment
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ivka86 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
magdalenardo Linia koment
Przeczytane:2013-05-21, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów