Opis ksiązki
Kup Teraz

Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Ocena ( 5 osób )
4.2
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2013-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7797-064-5
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:Faustyna

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki… Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks… Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia. Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Aramina plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Ciekawe. Nie spodziewałam się, że książka będzie opisem życia autorki, w którym szczegółów związanych z modelingiem praktycznie nie ma. Mimo to, zaskoczenie było pozytywne. Kobieta pisze prosto, lekko, nie tworzy dystansu między sobą a czytelnikiem, wręcz przeciwnie - opowiada, jak gdyby siedziała z odbiorcą na wspólnej kawie. Dzieli się nie tylko faktami ze swojej biografii, ale także przemyśleniami, co sprawia, że i my zaczynamy rozmyślać. Z grubsza ujmując, jest to książka, jakich wiele, jednak mimo to mogę z czystym sumieniem ją polecić.
iskuz plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Książka biograficzna, napisana prostym językiem. Czyta się niezwykle łatwo, akcja bardzo szybko się rozwija. Autorka w ciekawy sposób pokazuje życie gwiazd w mediolańskim świecie, a także swoją drogę do nawrócenia i związane z tym zmiany w jej życiu.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_ 52 książki 2014,z_do kupienia,
Tę książkę należy czytać jako świadectwo uzdrowienia. Autorka jest zagubioną dziewczyną której brak było wsparcia rodziny. Dzieciństwo zakończyło się w momencie gdy tata zginął potrącony przez pijanego kierowcę. Szereg niepokojących wydarzeń, brak matczynej opieki, poczucie krzywdy że matka interesuje się tylko młodszą siostrzyczką, bierność nauczycieli, brak pozytywnego wzorca sprawiają że już w wieku nastu lat popełniła różne głupstwa. Szokuje beznamiętna narracja o rozpoczęciu współżycia w wieku lat trzynastu. Niektóre poczynania są dla mnie niezrozumiałe, zaczynają się kradzieże, narkotyki, babcia nie zdążyła wystąpić o przejęcie praw rodzicielskich bo umarła. Współpraca Ani z paroma agencjami modelek przyniosła owoce. Jako 16 latka Ania zwiedziona obietnicą intratnych kontraktów decyduje się wyjechać do Włoch, gdzie wpada w ręce handlarzy żywym towarem. Jest niby hostessą, ale w klubie jest wydzielona sfera dla klientów zabawiających się z dziewczynami. Gdy próbuje się wyrwać, poznaje w swoim mniemaniu godnego zaufania mężczyznę, który chce jej pomóc. Naiwność musi zostać ukarana, i jak można było się domyślić, ów dobroczyńca brutalnie ją gwałci. Ania zeznaje w procesie zatrzymanych pod zarzutem stręczycielstwa właścicieli klubu, potem zdobywa jakieś poważne kontakty, debiutuje w telewizji, ale z przerażeniem relacjonuje panujące tam stosunki, walkę koterii, afery narkotykowe, przytacza wypowiedzi polityków publicznie przyznających się do przekrętów. Demaskuje mass media jako siedlisko zła, źródło zepsucia.

Jej życie uczuciowe to przypadkowe związki, jednorazowe przygody, każda " wielka miłość" okazuje się kompletnym niewypałem. Odnoszę wrażenie, że ta część opowieści to rozrachunek z przeszłością głównie w celach terapeutycznych.

Najbardziej godnym zapamiętania jest fragment gdy Ania zaczyna przewartościowywać swoje życie, gdy wreszcie doświadcza łaski boskiej, a konkretnie Marii Panny. Pobyt w Medjugorje otwiera jej oczy na miłość, dobro i prawdę Bożego Miłosierdzia. Ta część o "nawróceniu" jest dość lakoniczna, ale powinna trafić do nastoletnich odbiorców. Książka przedstawia zagrożenia związane ze światem modelingu, ostrzega przed popełnieniem podobnych błędów i dlatego jest pouczająca.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: Czytam regularnie 2014,
Niesamowita książka, która udowadnia nam , że Jezus może nas wyciągnąć nawet z największych problemów i kłopotów. Piękne świadectwo Ani Golędzinowskiej. Polecam wszystkim.
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,biografie, dzienniki,
Historia dziewczyny, która z bardzo biednej rodziny trafia do pracy za granicą jest tam wykorzystywana, poznaje świat jakiego nie znała o istnieniu którego nawet nie myślała. Wreszcie ktoś znajomy proponuje jej wyjazd do znanego pielgrzymkowego miejsca i tam zmienia się jej życie. Książka z jednej strony daje do myślenia. Na pewno może być ostrzeżeniem przed zbytnia lekkomyślnością w podejmowaniu pracy za granicą. Jest w niej jednak coś co bardzo męczy, zbyt duża jak dla mnie doza opisów brutalnych, zaczyna się od bardzo szczegółowego opisu gwałtu. Dla mnie nic nie wnosiło to do treści. Miałam problem z dobrnięciem do końca.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
arsula Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów