Opis ksiązki
Kup Teraz

Ocalony. Ćpunk w Kościele

Ocena ( 7 osób )
5.3
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-02-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-3289-1
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:czytam
Nieustanna zabawa, alkohol i przypadkowe kontakty seksualne, coraz mocniejsze narkotyki, kolejne przekręty i kradzieże – tak wyglądało życie Andrzeja Sowy. A wszystko zaczęło się od momentu, w którym będąc w niższym seminarium duchownym, jako 14-latek po raz pierwszy zapalił marihuanę. W międzyczasie wraz z zespołem Maria Nefeli wygrał festiwal w Jarocinie i zyskał szacunek punkowej sceny muzycznej, by jednak po zaledwie kilku latach na własne życzenie wszystko stracić. Narkotyki okazały się ważniejsze. Gdy myślał, że nie ma już ratunku, że nikt już o nim nie pamięta, Bóg nieoczekiwanie wyciągnął do niego rękę. To niezwykle poruszające świadectwo daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno by zawrócić, a Bóg zawsze czeka by dać człowiekowi drugą szansę.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Plewka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Wspomnienia Andrzeja Sowy spisane w książce ,,Ocalony. Ćpunk w Kościele" są świadectwem dwóch najważniejszych wydarzeń w jego życiu - sięgnięcia dna oraz spektakularnego odbicia sie w górę. Jak twierdzi sam autor, jego życie uratował Bóg. Książka rozpoczyna sie od opowieści o narodzinach, o tym, że do ostatniej chwili był bezimiennym dzieckiem, bo rodzice za bardzo bali się, że umrze i nie chcieli sie przywiązywać. Potem opowieść o pierwszych doświadczeniach z alkoholem i narkotykami, krótkiej karierze muzycznej, życiu dla każdej kolejnej działki. Historia jest naprawdę przerażająca, nie oszczędza nikogo, jest szczera i bezwzględna. Dlatego ważne jest, jak sie kończy. Myślę, ze warto po nią sięgnąć, przede wszystkim ku przestrodze. Płynie z niej też dobra nauka - nigdy nie jest za późno. Polecam.
patrycjuszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
,,Ocalony" to nie tylko historia ćpuna, który wielokrotnie trafiał do szpitala, miał mnóstwo dziewczyn i nie pamięta ogromu faktów ze swojego życia. Andrzej Sowa każdą historię, którą opowiada stara się zrównoważyć wnioskiem, jaki podsuwa mu dziś Bóg. Gorzka to historia, ale na szczęście ze słodkim posmakiem, bo dziś ,,Kogut", bo taką ma ksywę autor jest czysty, ma rodzinę i konsekwentnie głosi świadectwo nawrócenia inspirując ludzi. Ta książka to właśnie takie świadectwo.
Tutka plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Andrzej Sowa miał nie lada odwagę by podzielić się z całym światem nie tylko tym co w nim dobre, opowiedzieć o ocaleniu przez Boga i jego drodze przez świat z nim za rękę. W tej książce niestety dużo jest też dramatycznych, ciężkich w odbiorze scen, które są potrzebne, bo pogłębiają odbiór tej książki. Jestem pod wielkim wrażeniem, polecam.
bellagrand plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Biografia Ćpunka (fajnie to wymyślili) pełna jest wstrząsających obrazów narkotyzowania się i mrożących konsekwencji takiego życia. Andrzej Sowa jak zwykle, niezwykle ciekawie opowiada o swoich zawiłych losach. Mówię jak zwykle bo już dwa razy miałam okazję uczestniczyć w rekolekcjach, w których głosi świadectwo nawrócenia. Za każdym razem wywierają na mnie duże wrażenie i cieszę się, że teraz mam okazję dogłębnie poznać przeszłość i światopogląd Andrzeja Sowy za sprawą książki. Szalenie mnie cieszy istnienie na świecie cudów, a ta książka jest częścią jednego z nich.
Italia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka pokazuje jak cienka granica przebiega pomiędzy wolnością a zniewoleniem. Andrzej Sowa opisuje trudne doświadczenia z dzieciństwa, jak i dorosłe wybory, które zaprowadziły go na skraj. Pokazuje równocześnie, że to co trudne, bolesne i wstydliwe, jest zarazem naszym przekleństwem, jak i błogosławieństwem. Innymi słowy, wiara czyni cuda i może góry przenosić.
Studentka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
,,Któregoś zimowego dnia obudziłem się w mojej piwnicy i poczułem, że na gnijącej nodze coś siedzi. Nigdy nie zapomnę, jak podniosłem się i zobaczyłem przed sobą wielkiego obrzydliwego szczura patrzącego mi prosto w oczy" - wspomina Andrzej Sowa. Chociaż miał wówczas 26 lat, szykował się na tamten świat. Nie wiedział, jak wyjść z tego narkotykowego gówna.
WiemTomek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czasem boję się wkraczać tak bezpośrednio w kogoś świat, wysłuchać jego "spowiedzi" w książce. Ale tym razem warto. Warto spotkać takiego człowieka jak Adam Sowa i poznać siłę i moc, która przez niego przemawia, a którą został obdarowany do pełna. Posłuchać kogoś, kto tak wiele przeszedł i był już praktycznie na granicy śmierci.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów