Ochrona środowiska

Praca, stanowiąca zarys wykładu z zakresu problematyki ogólnej ochrony środowiska składa się z dwóch części, ściśle ze sobą powiązanych i- wzajemnie uzupełniających się, nazwanych ?działami?, z dalszym podziałem na rozdziały. Dział pierwszy, stanowi charakterystykę ogólną ochrony środowiska, poczynając od ustalenia podstawowych pojęć, które odnoszą się do idei ochrony środowiska, znanej już dziś na całym świecie, jako pewnego rodzaju ?wprowadzenia? do problematyki ochrony środowiska, opartej na podstawach prawnych. W rozdziale I uwaga skoncentrowana została na podstawowych dokumentach i strategii działania ONZ w sprawach ochrony środowiska. Przedmiotem rozdziału II jest rola polityki i prawa w zarządzaniu ochroną środowiska z uwzględnieniem, zgodnie z zaleceniami ONZ, naukowych podstaw tego zarządzania w procesach podejmowania decyzji oraz tworzenia polityki.Rozdział III, działu drugiego p.t. ?Polskie prawo ochrony środowiska Zarys części ogólnej? zawiera zwięzłą charakterystykę obowiązującego obecnie w R..P. prawa ochrony środowiska z uwzględnieniem niektórych jego podstawowych cech, struktury oraz głównych składników obowiązującego porządku prawnego.

Informacje dodatkowe o Ochrona środowiska:

Wydawnictwo: Branta
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Ochrona środowiska

Ochrona środowiska - opinie o książce

Ryszard Paczuski0
Okładka ksiązki - Spółki wodne- cele, zadania, prawne podstawy organizacji oraz perspektywy ich rozwoju w kontekście zachodzących zmian

Praca jest syntezą wieloletnich wyników badań prowadzonych przez Autora w różnych okresach czasu, nad organizacją i funkcjonowaniem spółek wodnych z uwzględnieniem...

Ryszard Paczuski0
Okładka ksiązki - Ochrona środowiska. Zarys wykładu. Z uwzględnieniem obowiązującego porządku prawnego od dnia uzyskania przez Polskę członkostwa

Ochrona środowiska to już dzisiaj podstawowa funkcja państwa, przedmiot zainteresowań całej społeczności międzynarodowej, zakres wyspecjalizowanej działalności...

Forget Me Not
Julie Soto