Opis ksiązki
Kup Teraz

Odwet

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-05-03
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375068191
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:tristezza

Zapierające dech w piersiach zwieńczenie bestsellerowej trylogii Najmroczniejsze Moce. To oni dali Chloe Saunders jej moce, a teraz chcą je odebrać. Wielki błąd... Chloe Saunders ma piętnaście lat i gorąco pragnęłaby być normalna, tymczasem jest genetycznie zmodyfikowaną nekromantką, która potrafi ożywiać zmarłych nawet bezwiednie. Ratując życie, ona i jej równie "upośledzeni" przyjaciele uciekają przed złowrogą korporacją, która uczyniła ich takimi, jakimi są. Jakby tego było mało, Chloe musi zmagać się ze swoimi uczuciami do Simona, uroczego czarownika, i Dereka, zdecydowanie mniej uroczego wilkołaka. A ma niepojące wrażenie, iż skłania się ku temu drugiemu... Czy to normalne?

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
posredniczkaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-16, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,Mam,

„To straszne urodzić się bez wyobraźni. Ciekawe, czy to leczą?”
Jest to trzeci tom trylogii, która skradła moje serce. Chloe, Derek, Simon i Tori po wielu przygodach znaleźli schronienie u przyjaciela ojca chłopców. Andrew sprowadza swoich paranormalnych przyjaciół, żeby wyszkolili „dzieci". Jednak szkolenie nie idzie gładko. Nauczyciele są przerażeni możliwościami swoich uczniów. Dodatkowo „bezpieczny” dom, w którym zamieszkali okazuje się nawiedzony przez duchy szalonych mieszkańców, a po lasach krążą, żądne krwi, wilkołaki.
Oto cudowne zwieńczenie bardzo pochłaniającej trylogii. Chloe jako gówna bohaterka dojrzała, jest teraz bardziej świadoma swoich mocy i potrafi je (zazwyczaj) kontrolować. Bardzo łatwo się z nią utożsamić, przez co książkę czyta się jeszcze szybciej niż poprzednie tomy. A jeżeli chodzi o jej relacje z chłopakami, tutaj sytuacja się nieco komplikuje. Jednak dostałam w końcu ten romans, którego brakowało mi w pierwszym tomie.
„Odwróciłam oczy. Nie żeby źle wyglądał półnagi, wprost przeciwnie, i właśnie dlatego... Dobrze, ujmijmy to tak: przyjaciele najlepiej wyglądają w ubraniu”
Styl autorki nie zmienił się zbytnio, wciąż jest lekki i przyjemny, przez co książkę się wręcz pochłania. Całość wzbogacają często bardzo zabawne dialogi. „Odwet” pokazuje nam, że nic nie jest takie, jak się początkowo wydawało. W miarę czytania wcielamy się w rolę detektywa próbującego rozwikłać zagadkę i prześladowanego, który nie ufa już nikomu.
„Mieliśmy jeden pistolet, jednego wilkołaka, jednego poltergeista, jedną super czarownicę rzucającą czarami i jednego nie-tak-super czarodzieja i jednego zupełnie bezużytecznego nekromana, choć Liz szybko przypomniała mi, że potrzebuje mnie do przekazywania jej słów.”
Intrygi, zawiść i odrobina horroru wplecione w losy grupy wyjątkowych nastolatków. Po przeczytaniu całej trylogii mogę ją jedynie polecić !
Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/

al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna opowieść i świetna autorka. -Dzięki Ci Kelley! Polecam, książkę czyta się z miłą chęcią.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ConnieHabitet Linia koment
Przeczytane:2013-12-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
godelaine Linia koment
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów