Odznaki wojska polskiego 1918-1945

Monumentalne dzieło Z. Sawickiego i A. Wielechowskiego Odznaki Wojska Polskiego 1918-1945. Katalog zbioru falerystycznego zawiera 3850 zdjęć (awers-rewers) i opisów odznak wojskowych okresu międzywojennego oraz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Zakres opracowania poszerzony został o rozdział poświęcony odznakom specjalistów wojskowych, organizacji i stowarzyszeń oraz innych odznak, na których noszenie zezwalały odpowiednie rozkazy władz wojskowych. Wysiłek włożony przez Autorów w stworzenie tego katalogu był zaiste gigantyczny, ponieważ ?eksponaty" rozproszone są po całym świecie oraz brak jakiejkolwiek centralnej ich ewidencji.Niniejszy tom jest kolejnym w cyklu katalogów zbioru falerystycznego, obejmującym jeszcze cztery tomy i publikowanym od 2000 r. przez różne oficyny wydawnicze (Agencję Wydawniczą CB, Dom Wydawniczy Bellona i Ministerstwo Obrony Narodowej). W przygotowaniu jest znacznie rozszerzone i poprawione wydanie łączne tomów I i II, obejmujące odznaki pamiątkowe Wojska Polskiego z lat 1989-2007.

Informacje dodatkowe o Odznaki wojska polskiego 1918-1945:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne