Ofiara

Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale’a Hardinga. Harding, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Ciało Hardinga znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy’ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt. Jednak prowadzone przez Willa śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. Dochodzenie ujawnia gęstą sieć powiązań miejscowej elity ze światem przestępczym. Śledczy mozolnie odnajdują kolejne fragmenty kryminalnej układanki, ale nie zawsze udaje im się dopasować je do całości. W dodatku wiele tropów prowadzi do mrocznej przeszłości Willa, której nigdy nie zamierzał ujawniać.

Informacje dodatkowe o Ofiara:

Ofiara - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kolejna książka Karin Slaughter, w której splatają się losy agenta GBI Willa Trenta i doktor Sary Linton. Według okładkowych zapowiedzi oczekiwałam naprawdę mrocznego i krwawego thrillera, z najtrudniejszą sprawą Trenta w karierze. Pod względem brutalności "Ofiara" wypada o wiele słabiej od poprzednich książek autorki, a trudność sprawy bierze się z pobudek osobistych. Zdecydowanie zbyt wiele uwagi poświęca się Angie Polaski, socjopatycznej żonie Willa, która znika, by znów się pojawić i namieszać. Jest nawet dość spory fragment, w którym akcję poznajemy z jej perspektywy i autorka chyba na siłę próbuje wybielić Angie i sprawić, że czytelnik nagle zmieni o niej zdanie, że zamiast impulsywnej okrutnej kobiety dostrzeże w niej matkę i ofiarę trudnego dzieciństwa. Ale halo! WIll też miał trudne dzieciństwo, a jednak wyszedł na ludzi. Sama sprawa jest zagmatwana i zamieszany w nią jest brudny gliniarz i piękni, sławni i bogaci koszykarze i ich ciche cienie - żony. Zmiany tożsamości, mylenie tropów i cudowne wychodzenie z opresji są na porządku dziennym w ofierze, a całość rozgrywa się w ekspresowych tempie. Na minus - mega długie rozdziały, akurat miałam mało czasu na czytanie, więc nigdy za jednym razem nie byłam w stanie skończyć rozdziału, tylko czytałam go na raty. Na plus - big szczur! Aż miałam ciarki na plecach i poczucie obrzydzenia, kiedy o nim czytałam, chyba jedyna rzecz w książce, która mnie ruszyła. Coś czuję, że Angie jeszcze namiesza w związku Willa i Sary. Fajnie, że autorka połączyła dwie swoje serie w jedną, ale jednak Jeffrey Tolliver bardziej pasował do Sary.
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
""Zawsze" nigdy nie trwa tak długo, jak sądzimy." Właśnie takie ambitne i zajmujące kryminały z domieszką elementów dobrego thrillera lubię czytać najbardziej, z głęboką analizą zachowań głównych bohaterów, zajmującymi profilami czarnych charakterów, gdzie oprócz miejsca na dynamiczną akcję i intrygujące wątki, znajdzie się jeszcze przestrzeń dla psychologicznych rozważań. Powieść pochłania i pozostawia z poczuciem sporej satysfakcji czytelniczej, świetnie można się przy niej zrelaksować, zgrabnie napisana, ciekawie prowadzona, z wyczuciem budująca napięcie. Wciąga w ciemną i mroczną stronę natury ludzkiej, napędzanej złymi uczynkami, brutalnymi czynami, karmiącej się fałszem i pozorami. Wraz z kolejnymi rozdziałami coraz bardziej angażujemy się w odkrywanie prawdy ukrytej za warstwami perfidnych kłamstw. Prawdy drażniącej, niepokojącej, bolesnej, często bezsilnej i bezradnej. Autorka pokazuje jak jedno złe zdarzenie może pociągać za sobą kolejne, nakręcać spiralę zła i bezduszności, a kiedy już przepełni się możliwość ich odbierania przez ofiarę, zaczynają kumulować się złe emocje, zacieśniać pętle na ludzkim sumieniu, wyzwalać rzeczy okrutne i przerażające. Przemoc fizyczna i psychiczna wyniesiona z domu, od najbliższych, których powinno darzyć się całkowitym zaufaniem, doprowadza do silnych zawirowań osobowości człowieka, sposobu postrzegania świata, reagowania na ludzi i wyjątkowe sytuacje. Nie czytałam poprzednich tomów, a jednak znakomicie odnalazłam się w fabule, wczułam w klimat, polubiłam styl prowadzenia narracji, dlatego z wielkim zainteresowaniem sięgnę po poprzednie odsłony tej serii. W opuszczonym magazynie nocnego klubu odnaleziono ciało prywatnego detektywa i osobistego ochroniarza, Dale Hardinga. Właścicielem budynku jest Marcus Rippy, niezwykle popularny koszykarz, który dzięki zatrudnieniu doskonałych adwokatów i z pomocą wielu łapówek, oczyszczony został z zarzutów dokonania brutalnego gwałtu na młodej kobiecie. Pierwsze badania przeprowadzone na miejscu zbrodni wykazują nieoczekiwanie, że w zabójstwo zamieszana jest żona Willa Trenta, policjanta próbującego oskarżyć Rippiego. Napędzane presją czasu i społecznym nagłośnieniem śledztwo okazuje się złożone, trudne i wręcz niebezpieczne, kryje w sobie mnóstwo brudnych tajemnic i sekretów z przeszłości, szeroką skalę powiązań biznesu sportowego i świata przestępczego, niejednoznacznego obrazu ofiary i zabójcy. Jaką szokującą prawdę odkryje Trent i jego policyjni partnerzy? Dokąd skieruje ich ta skomplikowana historia? Czy uda się rozwikłać wszystkie wątki prowadzonych detektywistycznych działań? Z czym przyjdzie zmierzyć się Willowi także w życiu prywatnym? Na koniec, jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to polecam także inną książkę tej autorki - "Moje śliczne", porcję wyśmienitej sensacji, która również zrobiła na mnie duże wrażenie. bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - FireDancer
FireDancer
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Tak bardzo się cieszyłam, że w końcu rozpocznę przygodę z twórczością autorki, o której słyszałam już wiele dobrego. Naprawdę bardzo! Kiedy tylko przyszła książka od razu zabrałam się za lekturę i czytało się zacnie, o czym za chwilę. Dopiero, kiedy zaczęłam zabierać się za recenzję dostrzegłam, że jest to część cyklu! Znowu! I to tom ósmy... Ale wiecie co? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po raz kolejny miałam dużo szczęścia.      Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale'a Hardinga, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Ciało Hardinga  znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy'ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt.  Jednak prowadzone przez Willa  śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. [opis wydawcy]      Wiele słyszałam o Karin Slaughter, jednak do tej pory nie miałam okazji poznać jej dzieł. W końcu mi się udało i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Zaczęło się od razu mocno! Już na pierwszych stronach autorka wrzuca nas na miejsce zbrodni. Will Trent ma spore doświadczenie w tego typu sprawach, jednak ta jest inna. Jedyny trop jaki posiada, który mógłby go do czegoś doprowadzić, urywa się nagle. Pozostałe tropy giną w sieci powiązań elit i przestępców.  Niektóre z nich wkraczają w przeszłość Willa, o której ten, za wszelką cenę próbuje zapomnieć... Autorka sprawnie podrzuca kolejne wątki, ślady, pomysły. Sprawia, że czytelnik stara się na własną rękę prowadzić śledztwo, łapać coraz to nowsze ślady, by schwytać przestępcę.       Powieść Karin Slaughter to zdecydowanie udany thriller, który trzyma w napięciu, do ostatniej kartki. Fabuła nie ma może w sobie nic odkrywczego. Nie do końca też wychyla się poza schematy. Ma w sobie jednak coś, co nie pozwala się od niej oderwać. Z każdym kolejnym zdaniem czytelnik ma ochotę na więcej i więcej. Intryga, tajemnica, idealnie prowadzone tempo akcji - te elementy są szalenie dobre! Bohaterowie z krwi i kości, którym mocno kibicujemy lub też odważnie wskazujemy na nich palcem, mówiąc "to on". Jednak, czy na pewno słusznie? Widać, że autorka ma wypracowany styl, który jest lekki i przyjemny w odbiorze. Autorka serwuje nam również idealnie wyważone opisy, dzięki którym każdy bez problemu wczuje się w daną sytuację. Poczuje na własnej skórze emocje, które towarzyszą bohaterom.       Ofiara to bardzo dobry, wciągający thriller, który spodoba się zarówno fanom gatunku, jak i początkującym znawcom. Trzyma w napięciu, skrywa tajemnice i przenosi do świata przestępy. Choć to ósmy tom serii, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaczytać się w wyrwanej ze środka części. Z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki. Polecam!

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Z twórczością Karin Slaughter zetknęłam się całkiem niedawno czytając "Moje śliczne". Powieść doskonale trafiła w mój gust i wprost zachwyciła, dlatego po kolejny utwór autorki sięgnęłam z wielką ochotą i zdecydowanie się nie zawiodłam. Może nie było tak idealnie jak w przypadku pierwszego spotkania, ale zostanę wierną fanką twórczości Karin. Dale Harding to emerytowany policjant, którego ciało zostaje znalezione w pustym budynku. Niestety nie będzie łatwo znaleźć mordercę ponieważ mężczyzna był kobieciarzem, alkoholikiem i hazardzistą. Lista jego wrogów zawiera więcej nazwisk niż można by się było spodziewać. Mało tego miejsce gdzie go znaleziono należy do Marcusa Rippy'ego - koszykarza, który niedawno został oskarżony o brutalny gwałt. Na miejsce zostaje wezwany agent Will Trent z partnerką Faith Mitchell z Biura Śledczego Stanu Georgia. Nie mija wiele czasu jak detektyw orientuje się, że to będzie najgorsza i najtrudniejsza sprawa z jaką przyjdzie mu się zmierzyć w swojej karierze. Na miejscu zbrodni wszystkie ślady wskazują na Angie - żonę Willa. Mało tego wszystko wskazuje, że ona również nie żyje. Każda droga, w którą prowadzą ich tropy prowadzi do Marcusa i jego otoczenia. Jednak po drodze dochodzi do odkrycia co raz to nowych faktów i wydarzeń z życia wielu osób, a wszystko to nie wygląda zbyt kolorowo. Czy może to być zbieg okoliczności? Czy tym razem uda się Trentowi wsadzić za kratki odpowiednią osobę? Czy pieniądze i sława zawsze wybronią winnego? Choć czegoś mi w tej książce zabrakło i nie wciągnęła mnie ona tak jak "Moje śliczne" to nie dało się jej odłożyć nie przeczytanej. Świetnie przedstawieni bohaterowie, dynamiczna akcja, tempo utrzymujące się przez całą powieść, do tego ciekawe przeskoki w czasie, przeplatanie się równych wątków. A wszystko trzyma się kupy i nie sprawia wrażenia "posklejanego" na odczepnego. Na pewno pozycja zalicza się do jednej z brutalniejszych , więc nie da się jej polecić każdemu, ale jeśli przemoc jest tym czym lubisz to polubisz także twórczość Slaughter. Ja jestem zadowolona i jeśli czas pozwoli to nadrobię cały cykl z Willem Trentem oraz inne książki Karin.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-10-19, Ocena: 4, Przeczytałem,
SLAUGHTER BOOK Seria o przygodach Willa Trenta nie jest może opus magnum Karin Slaughter, amerykańskiej autorki, której nazwisko (w polskim tłumaczeniu brzmiące Rzeź) dobrze oddaje rodzaj literatury, jaką ta uprawia, ale na pewno jest to najdłuższa seria jaka wyszła spod jej ręki. Jeśli bowiem liczyć ebook, cykl ten składa się obecnie z dziesięciu części, a najnowsza z nich trafiła właśnie na półki polskich księgarni. Jak zwykle zaczyna się od zbrodni. Tym razem ofiarą jest jednak były policjant, Dale Harding, którego życie dalekie było od ideału. Alkoholik i kobieciarz, który kochał także hazard – taki właśnie był do niedawna. Teraz jego ciało zostaje znalezione w budynku należącym do Marcusa Rippy’ego, a sprawę wyjaśnić ma Will Trent. Nie będzie to jednak takie łatwe. Chociaż Will ma niemałe doświadczenie w podobnych przypadkach, lista potencjalnych morderców, którzy nie ukrywali się ze swoją nienawiścią do ofiary może zaimponować. Do tego jedyny trop, który mógłby do czegoś doprowadzić urywa się nagle, a wszystkie inne wydają się gubić w gęstej sieci powiązań elit i przestępców. Albo też prowadzić do przeszłości Willa, którą ten najchętniej ukryłby przed całym światem… Swoją przygodę z powieściami Karin Slaughter, Panny Rzezi, jak przywykłem nazywać ją na własny użytek, zacząłem od naprawdę znakomitych „Moich ślicznych”, które trafiły w mój gust tematyką i śledztwem toczącym się na granicy legendy miejskiej. „Ofiara” wprawdzie aż tak bardzo do mnie nie przemówiła, nie mniej jest to kolejny udany thriller, jaki wyszedł spod ręki tej autorki. Co dobrego ma do zaoferowania? Na pewno ciekawą intrygę. Może nie odkrywczą, ani wymykającą się schematom, ale sprawnie poprowadzoną i dobrze zaprezentowaną. Podobnie jest z bohaterami, którzy wpisują się przecież w jasno ustalone ramy gatunkowe (mroczna przeszłość, kłopoty etc.), ale wciąż czyta się o nich przyjemnie. I bardzo udany jest także styl. Bo lekki, bo szybki w odbiorze, typowo amerykański i płynny. Coś, co w sam raz pasuje do rozrywkowej literatury środka, od której oczekuje się kilku niezobowiązująco spędzonych wieczorów. Podsumowując, każdy kto lubi thrillery będzie bawił się dobrze. „Ofiara” nie jest może najwyższym dokonaniem Karin Slaughter, ale na pewno nie zawodzi. Polecam zatem. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/19/ofiara-karin-slaughter/
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2016-10-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Karin Slaughter to amerykańska pisarka, autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów. 12 października 2016 roku ukazała się w Polsce jej kolejna powieść ,,Ofiara". Agent Will Trent wraz z partnerką Faith Mitchell z Biura Śledczego Stanu Georgia zostają wezwani do opuszczonych magazynów w pobliżu Chattahoochee, gdzie znaleziono ciało 58-letniego Dale Hardinga, byłego funkcjonariusza zajmującego się przestępstwami urzędniczymi. Dale odszedł ze służby ze względów zdrowotnych. Miał złą reputację- ,,pijak, hazardzista, kobieciarz, typowy gliniarz starej daty." W opuszczonych magazynach miał powstać nocny klub Marcusa Rippy'ego- zawodowego koszykarza, który był oskarżony o odurzenie i zgwałcenie studentki. Fani Rippy'ego grozili ofierze śmiercią i nękali ją w Internecie. Jego żona w talk-showach opowiadała, że jest niewinny, a przemądrzały menedżer i adwokaci patrzyli wrogo na Willa, który prowadził tę sprawę. Dzięki opłaceniu wygadanych adwokatów, biegłych i dziennikarzy Marcus uniknął kary i stał się zagorzałym wrogiem policjanta. Czy między zabójstwem Dale'a Hardinga a Marcusem było jakieś powiązanie? A co w magazynach robiła ranna kobieta, prawdopodobnie była żona Willa? Śledczy krok po kroku odnajdują fragmenty mrocznej układanki, a niektóre z nich wiążą się z przeszłością Willa, o której wolałby zapomnieć. Trent to przystojny, inteligentny, zabawny i bardzo skomplikowany mężczyzna. Od dziecka życie go nie rozpieszczało. Nosi blizny nie tylko na ciele, ale też w psychice. Nie ufa ludziom, a skłonienie go do rozmowy o uczuciach lub czymś naprawdę ważnym graniczy z cudem. Dochodzenie ujawnia gęstą sieć powiązań miejscowej elity ze światem przestępczym. Autorka doskonale opisała pracę śledczych, techników kryminalistyki, policjantów, lekarzy sądowych i innych osób biorących udział w ustalaniu kto zabił Dale Hardinga. Jak zawsze w powieściach Karin Slaughter ciekawie zarysowane jest tło obyczajowe. Małżeństwo Willa z Angie Polaski było fikcją. Angie wielokrotnie dała się we znaki Willemu i jego nowej partnerce Sarze Linton. Zakradała się do ich domu i wykradała różne przedmioty, zostawiała wulgarne napisy na samochodzie Sary. ,,Angie kochała Willa, nienawidziła go i potrzebowała." Znikała na jakiś czas i znów wracała, by namieszać. Relacje całej trójki były bardzo skomplikowane. Sara dla Willa przewróciła swoje życie do góry nogami, sprzeniewierzyła się zasadom, przyjęła pracę lekarza sądowego, by mogli razem pracować, zrobiła z siebie idiotkę przed współpracownikami. Kochała Willa i musiała zaakceptować jego przeszłość z Angie, choć nie było to łatwe. ,,Ofiara" to ostry thriller z dużą dawką przemocy, który ciągle zwodzi i zaskakuje, gdy już się wydaje, że wytypowaliśmy mordercę. Szybka akcja, barwni bohaterowie i doskonałe tło społeczne to, to co mnie do książek Karin Slaughter przyciąga. Polecam:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Znaleziono ciało byłego policjanta, który nie miał dobrej opinii. Na miejscu zbrodni są ślady, które wskazują na udział żony Trenta. Angie ponownie wplątuje Willa w swoje gierki. Na jaw wychodzą różne tajemnice.

Czy ta sprawa jest związana z dochodzeniem w sprawie słynnego koszykarza oskarżonego o gwałt?

Polecam ten cykl.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Ofiara” jest moim (mam nadzieję!) tymczasowym pożegnaniem z Willem. W tej części musi rozwikłać jedną z najtrudniejszych zagadek. W klubie koszykarza, Marcusa Rippy’ego, zostaje znalezione ciało policjanta. Czy jego śmierć była przypadkowa? A może była częścią większego planu?

Kiedyś nie udało się Willowi wsadzić Marcusa do więzienia za gwałt. Dowody były niewystarczające. Czy tę sprawę łączy coś z ofiarą znalezioną w klubie?

W tym tomie poznajemy przeszłość Angie. Trochę robi mi się jej żal, ale jak tylko przypomnę sobie jak krzywdziła zarówno Willa, jak i Sarę, szybko mi przechodzi. O dziwo Angie pokazuje swoje ludzkie oblicze, ale oczywiście nie w stosunku do swojego męża.

„Ofiara” na pewno zostanie jedną z moich ulubionych części serii, jeśli nie ulubioną. Mam cichą nadzieję, że pani Slaughter szykuje dla nas kolejny tom, gdzie głównym bohaterem będzie Will.

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
Przeczytane:2017-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytam 100 książek w 2017,
Tryptyk
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej...

Dobra córka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Dobra córka

Dwadzieścia osiem lat temu matka Charlotte i Samanthy została zamordowana na ich oczach. Żadna z dziewczynek nigdy nie zdradziła, co jeszcze wydarzyło...

Forget Me Not
Julie Soto