Ogień

Druga część bestsellerowego thrillera ,,Krąg" - historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors

Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia...

Mats Strindberg pisarz, niezależny dziennikarz i popularny felietonista gazety ,,Aftonbladet".

Sara Bergmark Elfgren pisarka, blogerka i autorka scenariuszy - tworzy zarówno dla producentów filmowych, jak i telewizyjnych.

Informacje dodatkowe o Ogień:

Ogień - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,

Minoo, Linnea, Anna-Karin, Vanessa i Ida spotykają się po przerwie wakacyjnej w szkole. Wszystkie dźwigają na swoich ramionach brzemię magii. To one zadecydują czy świat zostanie zniszczony.

Dziewczyny muszą ćwiczyć swoje magiczne zdolności, które odkryły całkiem niedawno, bo bez nich nie są w stanie przeciwstawić się demonom. Lecz w jaki sposób mają to robić, kiedy do miasta przybywa Rada, która wyraźnie zakazuje używania magii, a jeśli ktoś złamie zasady - grozi mu kara? Na domiar złego w mieście zaczyna działać Pozytywne Engelsfors, czyli tajna sekta.

Czy dziewczyny poradzą sobie z demonami? Jak wszystko się dalej potoczy? Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać Ogień!

Szczerze mówiąc.... Ta książka nie spodobała mi się ani trochę, nie dobrnęłam nawet do połowy. Czytało mi się źle i straaasznie powoli. Fabuła.... No cóż, chyba łatwo domyślić się, jakie będzie zakończenie. Nie przekonują mnie żadne magiczne moce, ani nic w tym stylu, wolę książki bardziej... ,,przyziemne", że tak powiem. Albo i nie, bo w końcu kto powiedział, że fanfici są przyziemne? Nie ważne... Ja osobiście nie poleciłabym tej książki żadnemu z moich znajomych, nie wspominając już o obcych ludziach...

Podsumowując, jedyne co czułam podczas czytania, to znudzenie totalne i chęć wyrzucenia książki przez okno, byleby więcej na nią nie patrzeć.... Niestety, z racji tego, że to nie moja książka, nie mogłam tego uczynićL.

Grrr, ja taka niedobra, jak to tak? Wyrzucać książkę przez okno? Możecie mnie za to zlinczować :P

Vic

Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Książka rewelacyjna! Nie mogłam się od niej oderwać aż do ostatniej strony. Wartka akcja, zbuntowane bohaterki i zaskakujące zakończenie - to czynniki, które sprawiają, że książka jest arcydziełem i "Ogień" to wszystko ma. Gorąco polecam. Warto wydać te 40zł, nie pożałujecie!
,,Ogień" to gatunkowo thriller, jednak dobrze spełnia swoją rolę również jako powieść fantastyczna i młodzieżowa. Można odkryć w niej również lekką schematyczność, ale w dzisiejszych czasach ciężko o oryginalną fabułę. Ten fakt można zatem więc śmiało wybaczyć. Ciężko dobrze ocenić ten tytuł, bo choć z jednej strony mocno mnie wciągnął, nie pozwolił oderwać się od historii, dopóki nie poznałam zakończenia, to wciąż pozostaje ten posmak goryczy, jaki wywołał nadmiar pewnej treści. Nie chodzi tutaj o szczególnie wielki wybryk autorów, ale szczerze - nieco przeszkadza. Dlatego z dozą ostrożności, ale jednak zachęcam do przeczytania. Mimo wszystko warto spróbować lektury.
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
nie ,,Ogień" dostarczył fantastycznych wrażeń i emocji. Autorom nie zabrakło pomysłów na skomplikowanie i urozmaicenie życia bohaterów, co pozwoliło mi płynąć na falach książki bez odczucia znużenia i niezadowolenia. Chłonęłam każdą stronę, a i tak na koniec pozostałam z niedosytem i rozbudzoną ciekawością. Książkę polecam wszystkim, nie tylko nastoletnim czytelnikom, ale i starszej młodzieży lubiącej podróże do świata magii i spotkania z nadprzyrodzonymi siłami. Gotowym na spotkanie z najgorszym wrogiem i nieprzeciętną przygodę, która dostarczy niezapomnianych i ciekawych przeżyć. Tych, którzy mieli przyjemność przeczytania ,,Kręgu" nie trzeba przekonywać, a tym, którzy nie byli w Engelfors polecam całą serię
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Zaraz po przeczytaniu pierwszego tomu zabrałam się za drugi. Byłam ogromnie ciekawa, co się dalej wydarzy. Te 696 stron nie było dla mnie żadną przeszkodą, bo książkę pochłonęłam w jeden dzień. Dla tych, którzy nie czytali jeszcze pierwszej części, odsyłam do poprzedniej notki, gdzie znajdziecie jej recenzję. W "Ogniu" ponownie przenosimy się do Engelfors. Kończą się wakacje, a w szkole pojawia się nowy uczeń - Victor. Chłopak dziwnie się zachowuje i zwraca uwagę głównych bohaterek. Rok szkolny to także ponowne zebrania kręgu i wspólna współpraca pomiędzy grupką dziewcząt. Apokalipsa zbliża się nieubłaganie, a tylko Wybrańcy mogą jej zapobiec. Czy im się to uda? Przeczytajcie. "Ogień" trochę różni się od poprzedniego tomu. W "Kręgu" autorzy skupili się bardziej na ukazywaniu problemów nastolatek, ich psychice i ogólnie na przedstawieniu postaci. Natomiast w tym tomie jest tego znacznie mniej. W mojej recenzji "Kręgu" napisałam, że książka ta jest wyjątkowa właśnie ze względu na poruszane tam tematy, które zapewne są znane wielu nastolatkom. Napisałam też, że gdyby tego nie było, to moja ocena byłaby niższa. Natomiast "Ogień" oceniam tak samo, bo było tutaj znacznie więcej akcji, więcej zagadek, niebezpieczeństwa i przygód. Ponadto dobrze już znałam główne bohaterki i ich problemy. Książka utrzymuje wysoki poziom części pierwszej, a dla niektórych może być nawet ciekawsza, bo jest w niej więcej akcji, która się nie zatrzymuje, tylko pędzi do przodu. "Ogień" to powieść niezwykle wciągająca, idealna dla młodych ludzi. Jest mnóstwo książek młodzieżowych i często nie wiadomo, co wybrać. Ja radzę postawić właśnie na tę trylogię. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie! Ja czekam teraz na tom trzeci i niestety już ostatni. Mam naprawdę wysokie wymagania i jestem ciekawa, czy "Klucz" im sprosta. kingaczyta.blogspot.com

Kolejny raz myślę, że książka bardziej by mi się spodobała, gdyby bohaterki były 10 lat starsze lub ja 15 młodsza. Sporo tu nastoletnich problemów, które momentalni wyprzedzały wątek magiczny, a to on raczej powinien być głównym wątkiem. Powieść jednak ma coś w sobie. Chce się czytać dalej, gdyż ciekawi co się stanie z dziewczynami. Są także, tak jak w pierwszej części wątki, których ja nie rozumiem. ,,Rada" czegoś zapomniała, Przewodnik opuszcza dziewczyny.. Może ostatnia część będzie całkiem logiczna.

Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Pół życia
Mats Strandberg0
Okładka ksiązki - Pół życia

Jessica nie może przestać myśleć o Jakobie. Dlaczego zniknął? Nie daje jej to spokoju, nie pozwala cieszyć się życiem. Mijają lata, Jessica zawiera nowe...

Klucz
Mats Strandberg0
Okładka ksiązki - Klucz

W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC. Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;