Ogród księżycowy

Historia o miłości, dawnych błędach i o wybaczaniu.

W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy, który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Sabina jest szczęśliwa – znalazła swoje miejsce na ziemi. Otaczają ją przyjaciele – hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy, Marek Rokosz rozwija uprawę ziół, a Mila Mossakowska chce zorganizować w pensjonacie „Pod Graalem i Różą” warsztaty pisarskie, które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła do Idy argentyńskiego reżysera, irytującego ale i zabawnego oryginała. Do starych znajomych dołączają nowi, jak Kalina Olczak, zdolna projektantka ogrodów, czy Sebastian – „szczęśliwy włóczęga”, który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na stałe. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się, że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia.
Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba, która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa, odmieniając ich los. Dawne błędy potrafią rzucać długie cienie, a wybaczenie nie zawsze jest proste.
Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę?
Czy to, co pęknięte da się skleić bez śladu?
Tej wiosny, w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran. Bo jedno jest pewne – żeby osiągnąć szczęście, trzeba zawsze podążać słoneczną drogą.

Informacje dodatkowe o Ogród księżycowy:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-04-08

Kup książkę Ogród księżycowy

"Nigdy nie będziemy w stanie przyjaźnić się ze wszystkimi i nie wszyscy będą nas lubić, my ich też nie".

"Świat nie jest pozbawiony wad, to prawda, ale zdecydowanie przeważają w nim zalety".

Ogród księżycowy - opinie o książce

Agnieszka Krawczyk znów przybliża nam swoje postaci. W Idzie w dalszym ciągu mieszka: - Mila z mężem, prowadząc swój pensjonat, - hrabina Tyczyńska, produkując coraz to nowe kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, - Sabina Południewska (Laura Rosa), remontując zakupiony dom oraz pisząc kolejną powieść dla kobiet, - Krzysztof Dolecki, lekarz, ojciec, przyjaciel. Pojawiają się też nowe osoby, które w znaczący sposób wpłyną na losy bohaterów: - Kalina Olczak - projektantka ogrodów (m. in. tytułowego ogrodu księżycowego) - szwagierka Krzysztofa - malarka -"włóczęga" Sebastian. Polecam
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2015-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Powieść aż kipi zapachem kwiatów, perfum i ziół. Zapachy otulają nozdrza a wzrok cieszy feeria barw, którymi przepełniona jest Ida. Dodatkowym bodźcem dla czytelnika są wspomniane w tekście liczne odniesienia do filmów i książek, które autorka gorąco poleca. W powietrzu unosi się też mnóstwo emocji i uczuć, zresztą nie tylko miłości. Ale to ona wysuwa się na pierwszy plan, pokazując że warto kochać, ale nie zatrzymywać w sercu zadr z przeszłości, bo mogę w poważny sposób rzutować na naszą przyszłość. Oprócz trwającego już uczucia dojrzałego mamy szansę śledzić dwa zauroczenia (w tym jedno młodzieńcze), na których rozwój liczę w kolejnym tomie. Zresztą "Ogród księżycowy" zdradził nieco, skąd wzięła się inspiracja dla tytułu "Jezioro szczęścia". Tym bardziej pozostaje mi oczekiwać na niezwykłe sceny, w tym jakże magicznym miejscu. Agnieszka Krawczyk posiada niezwykły dar zainteresowania czytelnika, przyciągnięcia jego uwagi na początku powieści, bo potem umiejętnie tą ciekawość podsycać tajemnicami i intrygami. Autorka nie zapomina też o humorze, ciekawych i różnorodnych tematycznie dialogach oraz o nutce napięcia i niepewności. Niezwykłość tej książki i moje dla niej uwielbienie, to nie tylko sympatyczni bohaterowie, w większości spokojna akcja oraz eteryczne zapachy. To również lekkość pióra autorki, jej zrozumienie dla problemów zwykłych ludzi, którzy żyją tuż obok nas, ale i chwilami bajkowy, przepiękny świat kwiatów, barwnych i aromatycznych ziół oraz księżycowego ogrodu Sabiny. Ja to naprawdę widziałam oczami wyobraźni i czułam nieziemskie aromaty. Wystarczyło zamknąć na chwilę powieki, by obrazy te wypełniły mnie całkowicie. Czyż w takim klimacie nie można się odprężyć, zrelaksować i zapomnieć o chłodzie, głodzie czy niezapłaconych rachunkach? Na stałe się nie uda, ale choć na krótką chwilę żeglowania po stronach powieści - owszem. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/10/agnieszka-krawczyk-ogrod-ksiezycowy.html
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-09-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
już napisałam opinię na LC "Pozostaje e temacie ogrodów oraz poznawania dla mnie nowych polskich autorek, tym razem całkiem miło. nic wielkiego serialowo ale gdyby nie to że musiałabym się zająć innymi sprawami przeczytałabym ją w ciągu jednego dnia. nie lubię wybielonych bohaterów. za to drugi plan jest barwny... no i ogród. poza tym widać że Pani Agnieszka potrafi wykorzystać są wiedzę o literaturze i za to ocena dobra. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248185/ogrod-ksiezycowy/opinia/28208515#opinia28208515

Kolejna część historii mieszkańców małej wioski Idy. Tym razem trzon akcji spoczywa w Bluszczu i na ramionach Sabiny. To ona planuje ślub z Krzysztofem, bycie mamą dla Julinki. To ona nagrywa film dla argentyńskiej telewizji i tworzy ogród z nową mieszkanką Idy - Kaliną. To Sabina będzie prowadziła w pensjonacie "Pod Graalem i Różą" warsztaty pisarskie, na których jedną z uczestniczek będzie była szwagierka Krzysztofa, Lola, która stanie się zarzewiem problemów i kłopotów, które staną na drodze do wspólnej przyszłości Sabiny i jej narzeczonego. Wciagająca od pierwszej strony, oczarowująca zapachami, dźwiękami i obrazami. Ida i jej okolice są zdecydowanie magiczne, a przyjaźń z jej mieszkańcami - uzależniająca!

Avatar użytkownika - Atol
Atol
Przeczytane:2019-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna część serii i kolejne miłe znajomości, rozwinięte wątki i sielska sceneria. Chce się więcej.

Trzecia część? Trudno. Dla mnie pierwsza. Oczarowała mnie na tyle, że chętnie sięgnę po wcześniejsze i kolejną. Sympatyczni bohaterowie (w większości). Piękna okolica i wiosenny nastrój. Czego chcieć więcej? Mniej pozytywne postaci sprawiają, że fabuła nie ma wyidelizowanego, odrealnionego klimatu. Piękny język, plastyczne opisy. To wszystko sprawia, iż łatwo dać się pochłonąć, przenieść do "Bluszcza". Mieć chęć bliższego poznania, a nie szukania sensacji i łatwego zarobku jak reżyser, próbujący stworzyć własną wizję (nieco zniekształconą) tego miejsca i jego mieszkańców.

Kolekcja straconych chwil
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Kolekcja straconych chwil

Róża Jabłonowska nie przestaje interesować się historią Ady Nirskiej, międzywojennej warszawskiej artystki rewiowej. Kabaretowa rzeczywistość tej tajemniczej...

Wybory serca
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Wybory serca

W Nieznajomce trwa zima, ale powoli przesila się w wiosnę. Czy przyniesie ona odrodzenie i uspokojenie? Wszyscy mieszkańcy stają przed kluczowymi wyborami...

Forget Me Not
Julie Soto