Ojciec i syn I

Seria powieści piastowskich Karola Bunscha doskonale wprowadza nas w czasy dawnych dziejów Polski. Opowiadania w których skład wchodzą: Dzikowy skarb I i II, Ojciec i syn I i II, Rok tysięczny I i II, Bracia, Bezkrólewie, Imiennik - śladem pradziada, Imiennik - miecz i pastorał, Przekleństwo, Zdobycie Kołobrzegu, Psie Pole, Powrotna droga, Wawelskie wzgórze, Wywołańcy, Przełom - oddają dość wiernie kawałek historii i nie pozwalają oderwać się od książek.

Informacje dodatkowe o Ojciec i syn I:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Ojciec i syn I

Ojciec i syn I - opinie o książce

Więcej o książce tutaj: http://www.granice.pl/recenzja,ojciec-i-syn-i,8588. (Ocena: 5/6)
Avatar użytkownika - Ainka
Ainka
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Kiedyś dawno temu zabrałam się za cykl tzw. "Powieści Piastowskich" ale go nie ukończyłam gdyż nie miałam dostępnych wszystkich książek. Teraz mam więc wróciłam do tego pomysłu i czytam. W zeszłym roku przeczytałam "Dzikowy skarb", teraz skończyłam tom pierwszy "Ojca i syna". Jak dla mnie nie ma lepszego sposobu na historię niż czytanie o niej w formie powieści (choć zdaję sobie sprawę iż prawda historyczna nie jest w 100% zachowana) i śledzenie losów fikcyjnych i historycznych postaci. Książkę oceniam na 4 - jest dobra, porządnie napisana, choć nie porywająca. Kilka razy trafiają się przydługie opisy. Plus za Jaskotela i Auduna - wnoszą humor do powieści.
Przepiękna powieść historyczna. Tematem tego tomu jest dojrzewanie Bolesława jako władcy i człowieka oraz konflikty rodzinne na tle polskiej racji stanu. Tutaj każdy z nich musi wybierać, co tą racją stanu jest, a co nie jest. Często są to wybory pomiędzy złym a złym, takie nieoczywiste, jak to w życiu. Postacie fikcyjne w książce też tych wyborów dokonują, ale jakby dla nich jest to prostsze, bo oni mają wybory nierówne wartościami, tak jak Mieszko musiał czy Bolesław. Oni musieli wybierać pomiędzy dziećmi itd. Kogo ukrzywdzić? Co zrobić?
Jako powieść historyczna książka jest jedną z najlepszych, jakie w życiu czytałam. Kiedyś czytając o cechach powieści historycznej dowiedziałam się, że najtrudniejsza w nich jest psychologia postaci autentycznych, gdyż fikcja literacka nie może płynąć jak sobie to autor zamarzy, a jednocześnie musi to się komponować z fabułą. Tutaj jest zbalansowana i fikcja, i historia. Mniej tu może jest przygodowości, a więcej psychologii, ale mi się to spodobało. Ocena:
Avatar użytkownika - MariaR
Przeczytane:1983-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wawelskie wzgórze
Karol Bunsch0
Okładka ksiązki - Wawelskie wzgórze

Trzynasta część cyklu Powieści Piastowskie. Pierwsza część cyklu historycznego osadzonego w I poł. XIV wieku, którego tłem są podejmowane przez...

Wywołańcy
Karol Bunsch0
Okładka ksiązki - Wywołańcy

Uśmierzenie krakowskiego buntu, który wstrząsnął podwalinami odbudowującego się państwa, przyniosło Łokietkowi jedynie chwilową ulgę. Jakby jeden kamień...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;