Opis ksiązki
Okładka - Oko JadeituPatronujemy
Kup Teraz

Oko Jadeitu

Ocena ( 3 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Philip Wilson
Data wydania: 2007
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-72-36218-1
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:szczepanik
Akcja powieści toczy się we współczesnym Pekinie. Narratorką i bohaterką jest Mei, niezwykła dziewczyna o bogatej, złożonej osobowości, z ogromnympotencjałem, który chce wykorzystać w swojej pracy prywatnego detektywa. Wagencji pomaga jej asystent i przyjaciel Gupin. Przeszłość Mei i jej rodziny okrywa wielka tajemnica, która przykuwa czytelnika do lektury od pierwszej do ostatniej strony. Autorka pokazuje świat współczesnych Chin, jednak sięga do mrocznej przeszłości, do czasów rewolucji kulturalnej, z którymi wiąże się tajemnic jej rodziny. Postaci występujące w powieści są wyraziste, pełne emocji, temperamentu. Stosunki Mei z siostrą Lu są napięte i najeżone trudnościami a z drugiej strony łączy je siostrzana miłość. Diane Wei Liang jest autorką z ogromnym talentem, wiedzą i wyobraźnią. Dzięki jej wyjątkowej książce śledzimy pasjonujące losy niezapomnianych bohaterów, a jednocześnie mamy możliwość poznania kultury i historii Chin w najbardziej atrakcyjnej formie. "Bez pamięci zakochałam się w książce Diany Wei Liang OKO JADEITU. Jak najlepsze książki, historia Liang jest ze mną od momentu jej przeczytania. Nie przestaję myśleć o jej bohaterach i ich sekretach, o tajemniczym zachowaniu ojca i matki Mei w czasie Rewolucji Kulturalnej". MarySue Rucci
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-24, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Na książkę skusiłam się, bo biorę udział w wyzwaniu Book-Trotter. W tym miesiącu czytamy przynajmniej jedną książkę, której autor jest Chińczykiem. Ja wzięłam pierwszą lepszą jaką znalazłam w bibliotece, bo wyboru za dużego nie miałam.

Mei jest atrakcyjną kobietą. Pracuje jako prywatny detektyw, mimo że ten zawód w Chinach jest zabroniony. Pewnego dnia do jej biura przychodzi mężczyzna zwany wujkiem Chenem i prosi kobietę o odnalezienie oka jedeitu - cennego przedmiotu z czasów dynastii Han. Mei nie waha się ani chwili i przyjmuje zlecenie. Przy okazji odkrywa bolesną prawdę o przeszłości swojej rodziny za czasów rewolucji kulturalnej.

To moje pierwsze spotkanie z literaturą chińską i niestety bardzo nieudane. Tak nudnej książki nie czytałam już dawno, ale po kolei.

Wątek kryminalny jest bardzo słaby. Brakuje napięcia i akcji. Autorka w ogóle mnie nie zaciekawiła. Ciągle czekałam aż coś się wydarzy, ale się nie doczekałam. Niektóre wątki w ogóle nie zostały rozwinięte, a szkoda, bo mogłoby być wtedy ciekawie.Właściwie poszukiwaniom oka jadelitu poświęcone jest dużo, dużo mniej stron niż życiu głównej bohaterki i innym wydarzeniom.

Autorka dużo poświeciła głównej bohaterce. Ukazała jej życie i na jej przykładzie zwyczaje panujące w Chinach. Ta książka to właściwie tylko nudna opowieść o życiu Mei. Poznajemy jej studencką miłość, rodzinę, problemy z chorą matką.Niestety nie tego oczekiwałam.

Książki nie polecam, bo mimo, że czyta się ją szybko to niczego nowego nie wnosi, nudzi i nie wiem jakim cudem jest to "Światowy bestseller". Tej powieście sporo brakuje.

Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/03/diane-wei-liang-oko-jadelitu.html
Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo mądra i momentami zabawna opowiesć
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Antosia Linia koment
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów