OPIS KSIĄŻKI:

Okolice Wrocławia. Kotlina Kłodzka, Karkonosze. Nawigator turystyczny

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę:helion
Nawigator zawiera kilkanaście propozycji wycieczek po Wrocławiu i okolicach: od krótkich kilkugodzinnych wędrówek, przez całodniowe wyprawy, po długie eskapady. Informacje praktyczne pomogą znaleźć odpowiedni nocleg na trasie wycieczek oraz miejsce, gdzie można smacznie zjeść. W czasie wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów każdy z nas szuka miejsc wyjątkowych ciekawych, pełnych uroku, pozwalających wypocząć. We Wrocławiu i jego okolicach jest ich naprawdę wiele warto odnaleźć figurki krasnali we Wrocławiu, zobaczyć zabytkowy magiel w Małym Muzeum Ludowym w Marcinowie, zagubić się labiryncie Błędnych Skał w Górach Stołowych, sprawdzić, jak pachną kwiaty w ogrodach zamku Książ, spojrzeć na Karkonosze ze szczytu Śnieżki, wejść na Święte Schody w Sośnicy, spróbować słynnych marcińskich rogali w Jaworze, poznać historię jednego ze śląskich krzyży pokutnych w Stanowicach, przejść Podziemną Trasą Turystyczną w Nowej Rudzie.   Propozycje wycieczek, wspaniałe zamki, pałace, jaskinie, parki narodowe i krajobrazowe oraz inne ciekawostki krajoznawcze zachęcają do aktywnego wypoczynku.   W nawigatorze m.in.: 11 propozycji wycieczek po Dolnym Śląsku szczegółowy plan Starego Miasta we Wrocławiu w skali 1:6000, z zaznaczonymi zabytkami, miejscami noclegowymi i gastronomią 11 map wycieczek w dokładnej skali 1:200 000 i 1:250 000 plany zabytkowych miast, zamków, mapy parków narodowych itp. przeglądowa mapa okolic Wrocławia w skali 1:500 000 ponad 100 fotografii z opisywanych miejsc informacje turystyczne: muzea i inne miejsca przeznaczone do zwiedzania (adresy, godziny otwarcia, ceny biletów, numery telefonów itp.) baza noclegowa i gastronomiczna przyroda, zabytki, miejsca dla dzieci, imprezy cykliczne Spis treści: Jak korzystać z nawigatora      8 Przeglądowa mapa okolic Wrocławia w skali 1:500 000         10 Wrocław          18 Na północ od Wrocławia         34 Między Lubinem a Wrocławiem           40 Pogórze i Góry Kaczawskie     48 Karkonosze i Kotlina Jeleniogórska     54 Na zachód od Legnicy 62 W dorzeczu Bystrzycy 74 Góry Sowie i Kamienne           82 Na południe od Wrocławia      92 Wokół Gór Stołowych 102 Na południowy wschód od Kłodzka    112 Między Opolem a Wrocławiem           118 Indeks miejsc opisanych w przewodniku          128
Cień jabłoni