Okrutny szczyt. Kobiety na K2

Choć nie tak wysoki jak Mount Everest, K2 jest znacznie bardziej niebezpieczny. Warunki wspinaczkowe na położonym na granicy Chin i Pakistanu masywie należą do najcięższych na świecie. Wejść na szczyt próbowało 90 kobiet, udało się to tylko sześciu – trzy spośród nich straciły życie w drodze powrotnej, a dwie zginęły w trakcie innych wypraw. W tej książce Jennifer Jordan opowiada o tragicznych, inspirujących niecodziennych losach garstki kobiet, które rzuciły wyzwanie bezwzględnej górze i zginęły, pragnąc dogonić swoje marzenia. Jennifer Jordan dwukrotnie mieszkała w bazie pod K2, pracując nad dokumentalnym filmem dla National Geographic Kobiety na K2.

Informacje dodatkowe o Okrutny szczyt. Kobiety na K2 :

Okrutny szczyt. Kobiety na K2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-04-24, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2018,

K2, okrutny szczyt złożony z samej “skały, lodu, burz i przepaści” stał się obsesją wielu himalaistów. Jennifer Jordan przybliża ich szczególną grupę - kobiety. I chociaż życiorysy piękne, pełne determinacji, walki ze słabościami, uprzedzeniami i szowinizmem to książka nie porywa. Drażnią odtworzenia sytuacji (przede wszystkim emocji) i “amerykański” punkt widzenia (np. na historię). Autorce zdarzają się powtórzenia i pomyłki, które w polskim wydaniu zgrabnie prostuje tłumacz Piotr Pawlaczek.