On wrócił

Niemiecki bestseller, ponad 700 tys. sprzedanych egzemplarzy!

W 2011 roku w Berlinie niespodziewanie pojawia się Adolf Hitler, który w tajemniczych okolicznościach budzi się na jednej z miejskich ławek wśród całkiem obcej dla siebie rzeczywistości rządzonych przez Angelę Merkel zjednoczonych Niemiec. Początkowo uznany za wariata, stopniowo zaczyna budzić coraz wieksze zainteresowanie. Robi furorę w mediach jako wyjątkowo wytrwały aktor-komik. Coraz popularniejszy Führer z czasem zdobywa pewne wpływy polityczne i przekonuje do siebie pokaźną część narodu niemieckiego. Czy oznacza to, że makabra Trzeciej Rzeczy mogłaby się powtórzyć w dzisiejszym świecie?

Informacje dodatkowe o On wrócił:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-02-12
Kategoria: Inne

Kup książkę On wrócił

On wrócił - opinie o książce

Avatar użytkownika - prylka
prylka
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Tym razem nie przeczytałam , wolałam posłuchać interpretacji Jarosława Boberka Treść przedziwna , Hitler budzi się we współczesnym Berlinie po latach hibernacji ... Powraca do swej działalności politycznej , a to co mówi czasem budzi śmiech , a czasem odrazę . Książka daje do myślenia .
Wrócił i mówi to samo, a ludzie ... naiwni jak kiedyś. Smutna ocena społeczeństwa.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-08-06, 52 książki 2014,
Na początku było zabawnie, ale byłam pewna, że to temat na nowelę. Ale po zabawnym wstępie przyszła całkiem dobra charakterystyka dzisiejszych Niemiec, trafne spostrzeżenie, że i wówczas ludzie się śmiali i wreszcie coraz to pełniejszy zarys Hitlera jako człowieka bystrego, rozsądnego, dobrze wychowanego, odważnego i... pewnie jeszcze długo wymieniać. Sam ten obraz nie cieszy, ale książka bardzo dobra.
Avatar użytkownika - Niuta58
Niuta58
Przeczytane:2014-04-09, Przeczytałam,
Musze przyznac, ze przeczytana recenzja, wzbudzila moje zainteresowanie. Ksiazka, na ktora prawdopodobnie nie zwrocilabym uwagi, zostanie przeczytana. Na razie musi zatrzymac sie w kolejce ;)
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Książka niestety zawiodła moje oczekiwania. Początek zapowiadał się dobrze, jednak z biegiem czasu łapałam się na tym, że wcale nie czytam tylko przelatuję wzrokiem tekst na stronie. Sam pomysł bardzo dobry, trochę gorzej z realizacją.

Były momenty zabawne, np. nauka obsługi telewizora. Ciekawe były także dialogi, kiedy postacie mowiły o jednym, a Hitler odpowiadał im zgodnie z realiami ubiegłego wieku - wszyscy myśleli, że on dobrze "gra" postać, nikt nawet nie pomyślałby, że to nie jest "fikcja". Zastanawiająca jest postawa ludzi XXI wieku, którzy znają, lub chociaż powinni znać historię a w konfrotacji z Wielkim Wodzem zachowują się jakby dawne lata nie miały miejsca.

Książka być może ukazuje współczesne Niemcy, jednak jako że specjalnie nie pałam milością do historii i tematów gospodarczych - dla mnie pozycja zbyt obszerna, czytanie zajęło mi dobre 2 tygodnie i z przyjemnością skróciłabym o połowę.

Avatar użytkownika - Antosia
Antosia
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - gaac
gaac
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie - 26 książek w 2015,
Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12