OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Operacja Dzień Wskrzeszenia

Ocena ( 16 osób )
4.8
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2016-10-14
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-89011-88-3
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa

Rozpoczęło się końcowe odliczanie... Rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna rola wywołania ostatecznej wojny. A wszystko z powodu ambicji nowego prezydenta, który postanowił uczynić z naszego kraju atomowe mocarstwo. Jak na rasowego polityka przystało, nie wziął pod uwagę, że jego program może wymknąć się spod kontroli, a świat stanie w obliczu zagłady...

Młodzi bohaterowie biorą odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń. I nie tylko przyszłych, bowiem cel ich tajnej misji znajduje się w przeszłości. Podjęte przez nich zadanie jest tym trudniejsze, że podróżom w czasie towarzyszą liczne paradoksy, które mogą zmienić obraz świata w teraźniejszości. Może się przecież zdarzyć, że po cofnięciu się w przeszłość syn zawróci w głowie swojej przyszłej matce... Czy któremuś z bohaterów uda się zakończyć „Operację Dzień Wskrzeszenia” z powodzeniem i uratować świat przed atomową katastrofą?

Andrzej Pilipiuk — twórca Jakuba Wędrowycza i kuzynek Kruszewskich — po raz kolejny udowadnia, że potrafi zadziwić nieszablonowymi pomysłami i oryginalną intrygą. Jego wehikuł czasu zabierze Cię w niezapomnianą podróż. Weź udział w Operacji Dzień Wskrzeszenia i daj się ponieść wyobraźni!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
WESOŁA ZAGŁADA

Postapo to gatunek w ostatnich latach modny i zdobywający coraz większą rzeszę czytelników. Apokalipsa tradycyjna, apokalipsa militarna, z kosmosu, z innego wymiaru, nie do końca określona, zombie-apokalipsa... Długo można by wymieniać. Jedne przedstawione są na poważnie, inne zagładę oferują nam w lekkim stylu, temat traktując z przymrużeniem oka. I właśnie do tej drugiej kategorii zalicza się niniejsza, udana zresztą powieść Pilipiuka.

Rok 2012. Polską rządzi prezydent, Paweł Citka, o którego mądrości trudno powiedzieć coś dobrego. Kiedy pewnego lipcowego dnia terroryści przejmują kontrolę nad naszym rodzimym systemem wyrzutni rakiet z głowicami atomowymi, sytuacja staje się patowa. Zaraz, zaraz. Polska i broń atomowa? Właśnie. Citka wpadł na ten ,,genialny" (i w sekrecie przed innymi państwami realizowany) pomysł, a teraz rakiety wymierzone zostały w inne kraje, a wojsko nie jest w stanie nic na to poradzić. Przydałoby się zadzwonić do przedstawicieli rządów zagrożonych państw, przyznać do winy, ostrzec, ale nim Citka może to zrobić, jest już po sprawie...
Rok 2014. W ruinach świata spustoszonego wojną atomową wywołaną przed dwoma laty życie toczy się w nowym, postapokaliptycznym rytmie. Czwórka młodych ludzi trafia do Instytutu Fizyki Doświadczalnej w Warszawie, mając odbyć szkolenie przygotowujące ich do podróży w czasie. Cel? Cofnąć się do XIX wieku, zlokalizować przodka Citki i zaaplikować mu modyfikowany wirus, który pozbawi go możliwości posiadania potomstwa. Łatwe? Carska ochrona to jedno, ale pozostaje jeszcze inny problem - Instytut pełen jest tablic w pamięci tych, którzy z podróży w czasie nigdy nie wrócili...

O ile zawsze powtarzam, że Pilipiuk sprawdza się jedynie w krótkich formach, psując powieści nadmiarem wątków i brakiem panowania nad fabułą, o tyle w przypadku ,,Dnia Wskrzeszenia" nie mogę mu tego zarzucić. Historia bowiem, osnuta wokół prostego, ale ciekawego pomysłu, została poprowadzona sprawnie i w przyjemny sposób. Treść (i styl) bardziej nadaje się dla grupy wiekowej young adult, niż stricte dorosłego czytelnika fantastyki, ale i ci drudzy bawić będą się dobrze. Wystarczy chwila przyzwyczajania dla komediowego tonu całości - a co za tym idzie mniejszej ilości powagi w poruszanych kwestiach, potem zostaje już tylko czysta, lekka w odbiorze zabawa.

Pilipiuk pisze znakomicie. Jego styl jest prosty i przyjemny, czysto rozrywkowy, ale bardzo udany. Nie przynudza, nie przedłuża, szybko wprowadza w akcję, poprawia humor i sprawia, że ,,Dzień Wskrzeszenia" czyta się jednym tchem. Tekst został dodatkowo wzbogacony o naprawdę przyjemne dla oka ilustracje.

A zatem polecam Waszej uwadze. Jeśli lubicie lekką, wesołą, przygodową fantastykę podlaną ciekawostkami historycznymi, będziecie zadowoleni. Pilipiuk w naprawdę dobrej formie.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/11/23/operacja-dzien-wskrzeszenia-andrzej-pilipiuk/
djas plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Lubię Pilipiuka. Ma fajny, lekki styl, przez który płynie się z niesamowitą łatwością. Ma też fajne pomysły, choć niekiedy nie są tak wykorzystane, jakbym chciał. Tak było niestety tutaj. Tekst jest nierówny, ale czyta się nieźle. Podróże w czasie dają niesamowite możliwości. AP fajnie opisał czasy historyczne, ale mam wrażenie, że powieść pisał trochę "na kolanie".
Rzadko czytam książki z biblioteki, a te najlepsze muszę kupić. Tej chyba nie kupię, chyba, że jak ostatnia książka AP trafi mi się za pięć złotych (wytargowałem z 8, choć dałbym i 10 bez zastanowienia).
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
Połączenie Reymonta z Lemem ;) Jak zwykle u Pilipiuka sploty zdarzeń w niespotykanych konwencjach sprawiają, że powieść wciąga od pierwszych linijek i nie puszcza nawet po przeczytaniu ostatnich. Polecam serdecznie wszystkim, którzy lubią powieści w lekkim klimacie science fiction. I nie tylko, bo w powieściach Pilipiuka każdy znajdzie coś dla siebie.
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,fantastyka, SF,przygoda,
Paweł Citko jako prezydent w Polsce wybudował w tajemnicy bomby atomowe. Oddział "X" wtargnął do bazy i wystrzelił rakiety co doprowadziło to wojny atomowej. Dwa lata później zostaje zwerbowanych kilka osób. Ich zadaniem będzie cofnięcie się w czasie i zapobiegnięcie narodzeniu się Citka. Książka ta opowiada barwnie tą jakby alternatywną rzeczywistość wraz z przygodami osób które mają wypełnić tę operację.
danutka plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2013,
Recenzja tutaj: http://www.granice.pl/recenzja,operacja-dzien-wskrzeszenia,8287.
Geronimo26 plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
W sumie ciekawa pozycja, ale mogłaby być zdecydowanie lepsza
granat86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ciekawa koncepcja niedalekiej przyszłości, fajnie się czyta. Polecam.
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Przeczytałam tą książkę, ale w sumie nie wiem czy mi się podobała....
antila Linia koment
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Terenia Linia koment
Przeczytane:2017-03-05, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Margarita1980 Linia koment
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Sinister Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Na półkach: Przeczytałem,
Gutek Linia koment
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Neila86 Linia koment
Przeczytane:2014-10-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
yyetii Linia koment
Przeczytane:2013-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
brzoza_dg Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Andrzej Pilipiuk,
TakeItIzzy Linia koment
Przeczytane:2013-09-03, Na półkach: Przeczytałem,
emu Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
aggi Linia koment
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Pinka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
miriel3 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Shi4 Linia koment
Przeczytane:2007-01-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,Pilipiuk Andrzej,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów