Opiekun snu

Piękna poetycka opowieść o życiu, miłości i smierci. Historia wędrownej szamanki, która leczy ludzi ocalałych po konflikacie jądrowym. Jedynym lekarstwem skutecznym na wszelkie dolegliwości są węże snów... Książka ta została wydana przez wydawnictwo Zysk i s-ka pod tytułem "Wąż snu".

Informacje dodatkowe o Opiekun snu:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1991-02-20
Tytuł oryginału: Dreamsnake
Tłumaczenie: Marzena Beata Guzowska

Kup książkę Opiekun snu

Opiekun snu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2017-03-15, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Świat przedstawiony w powieści jest dziwny. Czarna pustynia, łańcuchy gór, a w środku tej dziwnej krainy Centrum. W nim Miasto, do którego nie każdy ma wstęp.... Dodatkowo kraina ta dotknięta była wojną nuklearną a jej mieszkańcy zagrożeni są chorobą popromienną...Główną bohaterką powieści jest Gada- uzdrowicielka, lecząca ludzi wężami. Podczas pobytu na pustyni, traci ona swojego najważniejszego węża - Mcha, który jest wężem snu. Bez niego Gada nie może wykonywać swojego zawodu.... Dziewczyna rozpoczyna walkę o pozostanie uzdrowicielką. Czeka ją długa wędrówka, podczas której przydarzają się jej dziwne, a nawet niebezpieczne przygody, poznaje wielu ludzi... Świat wykreowany przez autorkę powieści nie jest dla mnie do końca zrozumiały, czasami tworzony, moim zdaniem, na siłę. Pomysł na kreację świata przedstawionego bardzo ciekawy, zabrakło jednak tego czegoś, co pozwoli czytelnikowi zatopić się w lekturze tej powieści bez reszty!
Avatar użytkownika - Smilodon
Smilodon
Przeczytane:2017-05-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książka należąca do kategorii SF, jednak we wspaniały sposób opisuje ludzi. Zachowania, mentalność, a także odkrywa ludzkie charaktery. Wciąga bez reszty każdego, kto lubi tę kategorię książki jak również przypadkowego czytelnika, któremu z niewyjaśnionych przyczyn książka ta wpadła w ręce.

Wąż Snu
Vonda Neel McIntyre0
Okładka ksiązki - Wąż Snu

Wężyca jest jedną z bardzo niewielu uzdrowicielek, które w swojej pracy wykorzystują lecznicze właściwości jadu węży. Należą do niej trzy: Mgła - kobra...