Opowiadania dla przedszkolaków

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2006
ISBN: 83-89685-89-2
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nowe wydanie. Cześć! Mam na imię Tomek i chodzę do przedszkola. W moim przedszkolu, w domu i na podwórku dzieje się tyle fajnych rzeczy, że postanowiłem Wam o nich opowiedzieć. Na przykład o czarnym lwie, który do mnie przychodzi w czasie leżakowania, o myszy Balbinie, o mieszkańcu jabłka, o Szarzydłach-Straszydłach, o rurowych smokach, i o wielu innych bardzo, bardzo ciekawych sprawach, które mogą się zdarzyć nawet w najzwyklejszy szary dzień.
luimig plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,książki dla dzieci 2016,
To pierwsza z serii książeczek, które w tym miesiącu królują u nas podczas wieczornego czytania (ale uwaga! książka idealna na każdą porę dnia).
Wspaniałe teksty z morałem dla przedszkolaków jak dla mnie w wieku od 4-6 lat :)
Głównym bohaterem książki jest Tomek -chłopczyk z którego perspektywy oglądamy świat. To on prowadzi nas przez kolejne karty książki i bawi na każdej ze stron. Fantastycznie napisane krótkie opowiadania (2-4 strony) z których każde dotyczy innego zagadnienia - lęków, przyjaźni, obowiązków, odmienności, sprzątania, choroby, itp. Każda z historii kończy się pozytywnie - rozwiązaniem dręczącej Tomka zagadki i wspaniałym tekstem "ale dorośli nigdy tego nie zrozumieją..." ;) Świetne jest to że można czytać opowiadania w dowolnej kolejności i w kółko, bo są tak zabawne że nigdy się nie nudzą. A kolejne tomy opowiadań są jeszcze lepsze!
Sumire Linia koment
figlarna24 Linia koment