OPOWIADANIA Edgara Allana Poe z angielskim. Groza, horror i fantasy, czyli jak miło i przyjemnie doskonalić swój angielski

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-09-09
Kategoria: Języki obce
Dodał/a książkę:elibri

Edgar Allan Poe jest uważany za jednego z prekursorów powieści grozy, horroru, ale także science-fiction i fantasy, jak i powieści detektywistycznej. Był jedną z kluczowych postaci amerykańskiego romantyzmu i stworzył podwaliny współczesnej kultury popularnej. Większość jego wczesnej twórczości wpisuje się w nurt literatury gotyckiej. Po sukcesie w USA stał się znany także w Europie, a to za sprawą doskonałych przekładów jego wierszy autorstwa Charlesa Baudelaire'a. Z kolei postać C. Auguste'a Dupina, detektywa-amatora z przebłyskami genialnej refleksji, wnikliwej obserwacji i zdolności wczuwania się w psychikę złoczyńcy, dała mu zasłużoną renomę ojca kryminałów. Opowiadania Edgara Allana Poe to znakomita literatura na której nauka angielskiego to prawdziwa przyjemność! Książka ukazuje się w popularnej serii Poltextu klasyki literatury światowej z angielskim, w której dotychczas ukazały się m.in. Wielki Gatsby z angielskim, Przygody Alicji w Krainie Czarów z angielskim oraz dwa tomy Przygód Sherlocka Holmesa z angielskim. Wersja audio opowiadań w języku angielskim jest dostępna nieodpłatnie w serwisie internetowym li-brivox.org.