Opowieść o Darwinie

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-04-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:zuzannaxd

- niezwykła powieść autora "Pasji życia", "Bezmiaru sławy" i "Greckiego skarbu" - skromny przyrodnik, który zburzył fundamenty wiedzy o świecie i od dwóch stuleci fascynuje filozofów - Kim był Karol Darwin? Jaka była jego epoka?

Irving Stone zadziwia. Każda z jego powieści to niesłychane bogactwo szczegółów historycznych i faktów z życia bohaterów, wiernie oddane realia i autentyczny język epoki - a wszystko to ujęte w wysmakowaną literacką formę i okraszone pisarską wyobraźnią. Opowieść o Karolu Darwinie musi więc zadziwiać tym bardziej: ta ogromna książka nie jest ani trochę nużąca.

Kim naprawdę był ów człowiek, który - przekonany, że jego teoria jest słuszna - nie zawahał się zaryzykować reputacji, pozycji towarzyskiej i przyjaźni, był gotów znosią brutalne ataki, szyderstwa i groźby? Skąd czerpał odwagę, by zmierzyć się z głęboko zakorzenionymi przekonaniami ludzi, co w wiktoriańskiej Anglii było chyba trudniejsze niż kiedykolwiek?

zuzannaxd plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Książka szalenie mi się podobała. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać. Pierwsza część opisuje 5 letnią podróż na jednostce"HSM Beagle" pod dowództwem kapitana FitzRoy'a, a życie i twórczość wybitnego naukowca Karola Darwina. Był on bardzo uparty i nie zważając na ubliżania i groźby dążył do celu. Napisał wiele wspaniałych książek, które znacznie wyprzedzały swoje stulecie. Po przeczytaniu tej książki Karol Darwin jest dla mnie bohaterem. "Opowieść o Darwinie" to hołd składany wielkiemu odkrywcy a zarazem historia zwykłego człowieka. Gorąco zachęcam do przeczytania. :)
andr Linia koment
GRZADA Linia koment