Orange #1

Tom 1 cyklu Orange

Początek roku. Wiosna. Liceum. Otrzymuję list od samej siebie z przyszłości odległej o 10 lat. Zapisana jest w nim prośba skierowana do nastoletniej mnie...

Informacje dodatkowe o Orange #1:

Orange #1 - opinie o książce

Orange
Takano Ichigo
Wydawnictwo: Waneko @wydawnictwowaneko

Jak bardzo coś tak zwyczajnego jak kartka papieru w kopercie może odmienić czyjeś życie? Pewnego dnia 16-letnia Takamiya Naho otrzymuje tajemniczy list, którego nadawcą jest 27 letnia... ona sama? Wydawać by się mogło, że jest to tylko głupi żart, lecz wydarzenia w nim opisane, zwłaszcza pojawienie się nowego ucznia w jej klasie, okazują się być prawdą. Czy istnienie takiego listu jest naprawdę możliwe? I czy uda jej się spełnić zawartą w liście prośbę?

Udało mi się wypożyczyć całą serię i przepadłam. Bardzo mi się spodobała cała historia.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-04-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
LIST Z PRZYSZŁOŚCI Życie szkolne, połączone z oczywistym w takim wypadku romansem, to jeden z tych gatunków mangi, które sprawdzają się znakomicie i bez przełamywania w jakikolwiek sposób konwencji. W przypadku ,,Orange" autorka postanowiła jednak wyjść nieco poza doskonale znany schemat i zabarwiła go nutą tajemnicy o korzeniach mocno zapuszczonych w fantastyce. Wyszła z tego bardzo ciekawa, urocza i ciepła opowieść o nastoletnich uczuciach, od której wprost nie można się oderwać. 6 kwietnia staje się dniem przełomowym w życiu licealistki Naho Takamii i to wcale nie dlatego, że po raz pierwszy w życiu zasypia do szkoły. Rano czeka na nią list, co dziwniejsze nadawcą jest... ona sama. Dziewczyna śpiesząc się, zabiera kopertę ze sobą, otwiera dopiero na lekcji i... Czy to jakiś żart? Autorka listu twierdzi, że jest nią samą, tylko o dziesięć lat starszą i pisze z przyszłości, ponieważ ma do niej prośbę związaną z nowym uczniem, który tego właśnie dnia ma dołączyć do klasy. Kiedy wszystkie napisane przez nią rzeczy się potwierdzają, a w szkole zjawia się Kakeru Naruse, Naho staje przed trudnym zadaniem zmiany przyszłości i losów chłopaka. Wzbrania się przed wyznaczonym sobie zadaniem, nie chce znać przyszłości, ale kiedy zakochuje się w Kakeru, a w listach od swojej dwudziestosześcioletniej wersji dowiaduje się, że nastolatek umrze, zaczyna walkę o odmianę jego i swojego losu... Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/04/27/orange-1-takano-ichigo/

Po komiks ten sięgnęłam tylko i wyłącznie za namową mojego dziecka. Ponieważ Alicja należy do zagorzałych fanek komiksów, anime i wszystkiego co japońskie, któregoś dnia poprosiłam, by dała mi coś do przeczytania. Kierowała mnie ciekawość, w czym lubuje się moje dziecko. Namówiła mnie właśnie na ten tytuł, robiąc wcześniej ze mną wywiad" środowiskowy" odnośnie rodzaju.

Wracajac do meritum. Komiks mnie zainteresował. Fakt, prostota wypowiedzi ...nie możemy zbyt wiele wymagać. Ale rozumiem miłość do tej formy literatury. Piękne rysunki zdobią każą stronę, dotarły do mnie. Może też dlatego, że kiedyś sama dużo rysowałam postacie ludzkie.

Temat komiksu naprawdę wciągający, już na samym początku wciąga i chcemy jak najszybciej dowiedzieć się, co wydarzy się dalej. Po godzinie Alicja zapytała, czy przynieść mi drugą część a ja na to: jasne!:)

Avatar użytkownika - delov
delov
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam w swojej biblioteczce ,
ORANGE: TOM 6
Takano Ichigo0
Okładka ksiązki - ORANGE: TOM 6

Kontynuacja serii Orange.W liście, który Suwa otrzymał od siebie z przyszłości, napisane było, aby Kakeru i Naho poszli razem do świątyni Yohashira...