Opis ksiązki
Kup Teraz

Order

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2015-11-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7995-033-1
Liczba stron: 250
Dodał/a książkę:czytam
Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią pojawiły się kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy przedmiot. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk.

Kto planuje zaszkodzić pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom?
Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony?
„Coś się wydarzy” – obwieszczają ogłoszenia w autobusach.
Tylko co?! Tropy prowadzą w różne miejsca, a czasu jest jak zwykle za mało.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
slpablos plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Po drugą część przygód Herberta Kruka sięgnąłem niecierpliwie - tyle wątków czeka na wyjaśnienie. Czy je znalazłem? Na pewno ubawiłem się szukając.

Od wydarzeń na Kanonii minęło trochę czasu, Herbert próbuje się poskładać w całość i zorganizować otoczenie. Przeprowadza się w dość ciekawe miejsce, gdzie często pojawiają się Anka i Zezel, notorycznie redukujący zasoby żywieniowe maga.

Herbert poprzysiągł Schrodingerowi zemstę, ale poza tym nie szuka kłopotów - raczej to one znajdują jego. Znika nadany Warszawie Krzyż Virtuti Militari, który nie jest tylko orderem, ale i potężnym talizmanem. To oznacza, że nadciągają naprawdę duże kłopoty - a któż inny mógłby im poradzić, jeśli nie nasz krawiec - hobbysta? Tym bardziej teraz, gdy magia wróciła do metropolii, powodując zmiany zarówno w tkance miejskiej, jak i w podejściu władz.

Autor wyraźnie nabiera rozpędu, dialogi są przekomiczne, postaci otaczające Kruka pojawiają się częściej i intensywniej, dowiadujemy się też nieco w sprawie zagadkowej dłoni maga i implikacji jej pojawienia się. Ponownie spotykamy odrażających bazyliszków i tajemnicze Bractwo Miast o niewiadomej agendzie (mam jakieś niejasne podejrzenia, ciekawe czy słuszne).
Marcin Jamiołkowski znów żongluje legendami, realnymi wydarzeniami i postaciami z życia stolicy zgrabnie i zaskakująco wplatając je w fabułę.
Kryminalna zagadka to zadanie nie tylko dla maga, więc pojawia się funkcjonariusz BORu - i tu nie obywa się bez paru dowcipów i zabawy konwencją twardziela. Oprócz niego znajdzie się i dama, nie zawsze w potrzebie.
Wraz z rozwojem akcji, rozwija się i sama zagadka, motając i dodając nowe wątki. Nic tu nie jest pewne, ale nie ma czasu na zastanawianie się. Herbert stosuje tu więcej magii, co często mimo grozy sytuacji jest przekomiczne.
Czy wszystkie wątki się wyjaśniają? Niekoniecznie. Czasami odpowiedź przynosi kolejne pytania, a trop prowadzi w zupełnie innym, nieznanym kierunku. Innym razem - jak w przypadku zawartości rękawiczki maga - wyjaśnienie komplikuje jego sytuację i stawia w obliczu wątpliwości. Zostaje jeszcze Złota Kaczka...
Dużo humoru, wartkiej akcji, bystrych obserwacji życia Warszawy widocznych w przewijających się w tle obrazach. Świeża, pomysłowa magia i brawurowe plany. Urban fantasy na wysokim poziomie - cale szczęście, że na kolejny tom nie będzie trzeba za długo czekać.
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Order Paradoks Marionetki: Sprawa Klary B.
Anna Karnicka
Okładka - Order Fobia
Dawid Kain
Okładka - Order Spalić wiedźmę. Audiobook
Magdalena Kubasiewicz
Okładka - Order Redlum
Katarzyna Rupiewicz
Okładka - Order Bezsenni
Marcin Jamiołkowski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów