Osiem

Ona i on, dwa słowa, dwa światy. Bohaterowie z pokręconą jaźnią, przytłoczeni traumami i kompleksami, ukrywający swoje prawdziwe potrzeby. Te obywatelskie i erotyczne. Wplątują się w dziwne relacje ze sobą wzajemnie, z otoczeniem, nawet przedstawicielami marginesu. Odważne sceny, klimat pożądania w tle, fascynacja przemocą, zakazane fetysze. Ale jest coś ponad to, bo zaczynają tęsknić do czułości i bliskości, której długo nie mieli. Poprzez coraz dłuższą i intensywniejszą znajomość zauważają, jak idealnie do siebie pasują, jak zgodne są ich uczucia, emocje, potrzeby. Zaczynają poddawać się chwili i coraz bardziej podobają się sobie nawzajem mimo, że wszystko to dzieje się za pomocą kabli i przewodów. Wyrażają są tylko dzięki słowom wyklepywanym na klawiaturze i odczytywanym z ekranu monitora ich komputerów. Właściwie po pewnym czasie nie mogą już się bez siebie obejść i nie mogą się doczekać kolejnej wiadomości od drugiej osoby. Internetowa korespondencja staje się ich nałogiem, uzależnieniem, wobec, którego są bezbronni. Choć spotkanie w świecie rzeczywistym nie jest łatwe, w ich przypadku niczego nie zmienia, nie psuje tego, co narodziło się między nimi w sieci, ale dla tej pary nie może zakończyć się happy endem.

Informacje dodatkowe o Osiem:

Osiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 1, Chcę przeczytać,
Książka jest plagiatem! Obszerne fragmenty zaczerpnięte z bloga idziesiec.pl. http://www.idziesiec.pl/2015/05/jak-zostac-pisarzem.html, http://www.idziesiec.pl/2015/06/jak-zostac-pisarzem-cz2.html (cieszę się, że nie zdążyłam kupić i przeczytać tej książki, a status powinien brzmieć nie "chcę przeczytać", lecz "nigdy nie przeczytam tej książki")
Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2015-02-03, Przeczytałam,

Główny bohater jest informatykiem i wiedzie nudne życie u boku żony. Nudne? Do czasu... Do czasu gdy na ulicy zauważa Ją – piękną kobietę o pewnym siebie spojrzeniu. To jest oczywiste, że to kobieta, o której marzy każdy mężczyzna. Jednak który ma u Niej szansę? Naszemu głównemu bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwować Jej życie z okna wspólnego blogu. Z czasem zna już na pamięć Jej plan dnia, co pozwala mu przynajmniej na grzeczne uprzejmości jak na sąsiada przystało. Jednak pewnego dnia za namową losu, a może przeznaczenia pisze do Niej maila. I wtedy jego życie wywraca się do góry nogami. Czy kobieta w czerwonych szpilkach jest zwykłą flirciarą? Czy osoba, która nie umie się odnaleźć w świecie, zasługuje na miłość
Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce. "Osiem" – tytuł, który nie mówi nic. W dodatku hipnotyzująca okładka. Wiecie, że raczej nie zwracam na takie rzeczy uwagi, a już na pewno się do tego nie przyznaję. Jednak tutaj uległam przyciąganiu, zaufałam swojemu czytelniczemu instynktowi. Warto było? Po latach zaczytania w fantastyce otworzyłam drzwi na nowe gatunki. I w tym przypadku była to jedna z moich najlepszych czytelniczych decyzji.
Od razu pierwsze co rzuciło mi się w oczy to specyficzność głównego bohatera. Od pierwszej strony zwracał on uwagę na rzeczy, o których typowy człowiek nawet nie pomyśli. Podobało mi się to. Delektowałam się obserwacją jego zachowań i sprawiało mi to wielką przyjemność. W dodatku z czasem okazało się, że bohater ma nie tylko specyficzny sposób myślenia, ale również sam w sobie jest niepowtarzalny i... wyjątkowy. To jest postać, która potrafi nieraz zirytować, jednakże nie w sposób wytracający nas z równowagi i zachęcający do odłożenia powieści. On sprawiał, że chciało czytać się dalej i sprawdzić, czy nagle nie okaże się, że to my nie mamy racji i nie zauważyliśmy ważnych rzeczy. W dodatku nie jest on jedynym bohaterem, który w wyjątkowy sposób wyróżnia się.
Powieść jak najbardziej również można nazwać psychologiczną. Nie jest to typowa psychologia, która znajduje w książkach. Ona jest jakby ukryta pod osłoną wydarzeń. Raczej czujemy to podświadomie i nie jesteśmy w stanie określić, co ona nam przekazuje. Pozwala nam poznać wiedzę tak, żebyśmy nawet o tym nie wiedzieli.
Zauważyliście, że podkreślam specyficzność oraz nietypowość książki. To jest największy plus "Osiem". Tutaj nie pojawia się ani na chwilę schematyczność. Wszystko musi być inne i wyjątkowe – styl autora, bohater, okoliczności i wszystko co w zasięgu wzroku. Pojawia się również przewidywalność. Czytam recenzje innych ludzi i wiem, że jest to uważane za jedną z najgorszych wad. Ale nie w tej książce! Ta przewidywalność pozwala nam zżyć się z bohaterami i przetrwać z nimi chwile czy są dobre, czy złe. Mimo że wiemy jak to się skończy, chcemy to przeżyć razem z nimi.
Jedyną wadą, która wyróżnia się na tle zalet jest... nazwę to falą. Pojawiały się fale, która sprawiały, że nie mogłam oderwać się od książki i przede wszystkim pod żadnym pozorem nie chciałam. Jednak pojawiały się takie fale, gdy było po prostu nudno i trudno było mi przebrnąć przez kilka stron. Taki brak stabilności.
"Osiem", jak wcześniej pisałam, jest wyjątkową książką. Ma swoje wady, ale one bledną na tle zalet i właśnie tej wyjątkowości. Nie przejmujcie się również tym, że w większości wypadków jest przyporządkowana jako romans. To nie jest romansidło... To jest życie. Książkę jak najbardziej polecam, jednakże ostrzegam, że nie jest to powieść dla każdego.