Opis ksiązki
Kup Teraz

Ostatnia zima

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-10-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375545388
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę:elibri

10 tom serii o  komisarzu Eriku Winterze.

Pewnego grudniowego poranka patrol policyjny zostaje wezwany do mieszkania w eleganckiej dzielnicy Göteborga. Mężczyzna, w stanie ciężkiego szoku, leży obok ciała zamordowanej partnerki.

Kilka dni później, w tej samej eleganckiej dzielnicy powtarza się schemat zbrodni. Znalezione zostaje kolejne ciało uduszonej kobiety i mąż pogrążony w szoku. 

Podejrzenia śledczych kierują się w stronę obu mężczyzn, ale młody asystent policyjny zwraca uwagę na szczegół, który nie zgadza się z hipotezą śledczych...

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2015,
Ostatnie spotkanie z Komisarzem Winterem wzbudziło we mnie największe emocje. Bo pojawienie się zwłok na własnej plaży w czasie radosnego spaceru wzdłuż jej brzegu z rodziną czy obudzenie się w łóżku obok uduszonej we śnie partnerki, to wydarzenia,które w znacznej mierze poruszają.Gdyby nie drobne szczegóły, które zauważa początkująca policjantka, sprawa dwóch uduszonych kobiet byłaby prosta.Zamiast tego pojawia się drugie dno - ktoś dawno skrzywdzony, milczący świadkowie, chęć zemsty, Powoli dwie niezwiązane ze sobą sprawy - zwłoki na plaży i kobiety, których śmierć dosięgnęła w łóżku zazębiają się i zmuszają Wintera do wyjazdu. Finał mnie zaskoczył i pozostawił z nutką nadziei, ze autor kiedyś do postaci Komisarza powróci.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
10 tom serii o komisarzu Eriku Winterze, który w zamyśle miał być ostatnim tomem. Cieszę się, że autor odszedł od tego zamiaru i stworzył dwa kolejne dzieła. "Ostatnia zima" całkowicie spełniła moje oczekiwania. Oczekiwania, jakie mam, kiedy sięgam po n-ty kryminał skandynawski. Książka utrzymana na wysokim poziomie, mroczna tajemnica sięgająca przeszłości i wydarzeń rozegranych na Costa del Sol. Kobiety zamordowane we własnych łóżkach, obok całkiem żywy partner - sprawa wydawać by się mogło oczywista. Jednak policjantka, która była na obu miejscach zbrodni dostrzega drobne niuanse i zaczyna drążyć. Sama o mało nie przypłaca tego życiem, ale dzięki jej zaginięciu sprawa rusza naprzód. Mam nadzieję, że Gerda pojawi się w którymś z kolejnych tomów, na przykład jako następczyni Larsa, zamordowanego w poprzednim tomie. Ta bohaterka zapowiada się na dobrego śledczego i chętnie rozpatrywałabym śledztwa z jej punktu widzenia.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
ali9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów