Oświadczyny. CD Audio

Występują: Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Adamczyk i inni. Wyborna jednoaktówka Czechowa "Oświadczyny", pomyślana jako krotochwila i żart, jest portretem codziennych, zwykłych nawyków, zachowań i sytuacji, w których o relacjach międzyludzkich decydują rzeczy błahe i banalne, zderzone z twardymi przyzwyczajeniami, wadami czy niedostatkami bohaterów. Chore ambicje, egoizm, pycha, samodurstwo, małość, którymi Czechow tak szczodrze obdarował bohaterów swych jednoaktówek, są ponadczasowe i wieczne. Mimo waloru zatrzymanego czasu, detalu, klimatu epoki - Oświadczyny mają więc znaczenie uniwersalne.

Informacje dodatkowe o Oświadczyny. CD Audio:

Kup książkę Oświadczyny. CD Audio

Oświadczyny. CD Audio - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2020-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (78) książki 2020, Miałam, Audiobooki,

Czechów zabłysnął w tym utworze świetnym poczuciem humoru. Dwoje sąsiadujących ze sobą majątków. Ich właściciele, ona i on.  On pewnego dnia postanawia się oświadczyć swojej sąsiadce. Jednak, zaraz po przybyciu do jej domu, zamiast złożyć propozycje, zaczyna się z nią kłócić, najpierw o kawałek ziemi, za którego właścicieli mają się oboje, potem o psy itd.

Audiobook nagrany w formie słuchowiska. Aktorzy czytający zostali jak dla mnie odpowiednio dobrani.

Polecam do posłuchania, gdy znuży jakiś długi audiobook, bo ten to tylko 30 minut nagrania.

Opowiadania
Antoni Czechow0
Okładka ksiązki - Opowiadania

Śmierć urzędnika, W Moskwie na placu Trębackim, Kameleon, Końskie nazwisko, Kapral Priszybiejew, Zgryzota, Dyplomata, Złoczyńca, Kabotyni, Kunszt, Dzieciarnia...

Wybór opowiadań
Antoni Czechow0
Okładka ksiązki - Wybór opowiadań

-Prace wakacyjne Nadi N., pensjonarki - Śmierć urzędnika - Kameleon - Końskie nazwisko - Kapral Priszybiejew - Dyplomata -...