Oswoić narkomana

Wywiad z Robertem Rutkowskim przeprowadzony przez Irenę A. Stanisławską. Terapeuta zdecydował się ku przestrodze powierzyć kawałek siebie czytelnikom. W swoim życiu sporo przeszedł. Doświadczył wielu sytuacji, które mogły go zniszczyć. Jednak tak się nie stało. A na dodatek udało mu się zostać szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. [...] Nie ma poczucia misji, żeby ratować całą ludzkość, jednak jeśli choć jeden człowiek zmieni się dzięki jego historii, to uważa, że warto tę książkę napisać. Jemu też kiedyś pomogła czyjaś historia, dzięki której zrozumiał i poczuł, że zmiana jest możliwa. Sięgnął po narkotyki, mając 18 lat. Od razu wpadł w uzależnienie od heroiny. To był pierwszy narkotyk, jaki poznał - jeden z najsilniejszych znanych narkotyków. Wziął z bezsilności, z rozpaczy, ale również z ciekawości. Bardzo doskwierało mu życie.

Robert Rutkowski jest psychoterapeutą, wykładowcą i pedagogiem. Prowadzi sesje terapeutyczne dla osób mających problemy z uzależnieniami od substancji i zachowań, kryzysami zawodowymi lub rodzinnymi. Pomaga jako opiekun psychologiczny sportowcom - zajmuje się motywacją, relaksacją oraz usprawnianiem skuteczności działania. Pomaga rodzinom mającym kłopoty ze swoimi dziećmi lub w relacjach między sobą.

Irena A. Stanisławska jest dziennikarką. Jej publikacje ukazywały się m.in. w magazynach: ,,Kino", ,,Film", ,,Film na świecie", ,,Playboy", ,,CKM", ,,Komandos", ,,Zdrowie", ,,Kobieta i Życie", ,,Poradnik domowy".

Informacje dodatkowe o Oswoić narkomana:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-04-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Oswoić narkomana

Oswoić narkomana - opinie o książce

Pomimo, iż w obecnych czasach narkotyki to "chleb powszedni", dużo rodziców a co więcej dzieciaków nie wie na czym to wszystko polega. Książka opowiadająca o Robercie Rutkowskim - byłym narkomanie to najbardziej prawdziwa historia narkotyków z jaką miałam okazję się spotkać. Warto wiedzieć coś więcej o tym zjawisku. Najwięcej mówią nie wzruszające do łez historie opowiedziane z boku tylko historie ludzi, którzy przez to przeszli. A taka jest ta książka. Polecam z całego serca. Idealna na wakacje dla rodziców, którzy czasem tracą z oczu swoje pociechy.
Książka pełna mądrości, rad wskazówek. Bardzo polecam!

mniej

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-08-16,
Książka nie uderza tak jak inne powieści kojarzone z tematyką narkomanii – „My, dzieci z dworca ZOO”, „Pamiętnik narkomanki” – ale otwiera oczy na pewne sprawy, o których nie słyszymy na co dzień. Irena A. Stanisławka zadaje precyzyjne pytania, starając się, by zostały poruszone najważniejsze sprawy, ciągle podtrzymując zainteresowanie czytelnika. Trzyma w ryzach Rutkowskiego, który mógłby opowiadać bez końca. Lektura zachwyciła mnie na tyle, że przeczytałem ją w dwa dni. „Oswoić narkomana” to reportaż budzący emocje ze względu na poruszaną tematykę, dokładną analizę uzależnienia i niewiarygodną szczerość oraz odwagę jaką swoja postawą prezentuje Rutkowski. Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/08/o-chorobie-zzerajacej-dusze-narkomanii.html
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2017-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, Mam,
Toksyczna matka. Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice?
Irena Stanisławska0
Okładka ksiązki - Toksyczna matka. Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice?

Autorzy bestsellerowych książek ,,Oswoić narkomana" i ,,Pułapki przyjemności" skupiają się na problemie trudnej relacji z matką. Starają się odpowiedzieć...

Pułapki przyjemności
Irena Stanisławska0
Okładka ksiązki - Pułapki przyjemności

Sprawne zarządzania przyjemnościami, to ważna umiejętność w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Chociaż wydaje się, że wszyscy ją posiadamy, pacjenci...