Pajączek. Najlepszy polski edytor stron WWW

>> U nas kupisz też licencję na Pajączka i Skrybę!

Pajączek -- pod tą sympatyczną nazwą kryje się program, służący do tworzenia stron WWW, powszechnie uważany za najlepsze tego rodzaju polskie narzędzie i należący jednocześnie do światowej czołówki.

Podstawowym zadaniem Pajączka jest ułatwianie i przyspieszanie pracy nad tworzeniem stron WWW tak, aby zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Internetem, jak i zawodowcy mający na koncie tysiące stron, mogli skupić się na najważniejszym -- twórczej pracy, a nie musieli tracić czasu na żmudne "wklepywanie" stron, znak po znaku. Aplikacja pomaga w tworzeniu stron poprawnych pod względem technicznym, odpowiadających przyjętym w Internecie standardom. Pajączek jest programem polskim, uwzględnia wszystkie problemy związane ze specyfiką naszego języka -- nie musisz się więc martwić o właściwe kodowanie polskich znaków, nie sprawi Ci kłopotu sprawdzenie poprawności ortograficznej tworzonego tekstu.

Niniejsza książka to kompendium wiedzy na temat oprogramowania. Została tu opisana każda funkcja i okno dialogowe, nawet zaawansowani użytkownicy znajdą tu coś dla siebie. Funkcje programu opisujemy poprzez realizację typowych zadań webmastera, stąd też znajdziesz w niej wiele niezbędnych informacji o samym tworzeniu WWW, a więc o tym, czym jest HTML, jakich formatów graficznych używać.

Wybrane zagadnienia: Czym jest HTML? Budowa programu i funkcje menu. Sposoby korzystania z narzędzi ułatwiających pracę. Grafika, multimedia, Flash. Zarządzanie rozbudowanymi serwisami. Style. SSI (Server Side Includes). Edytor plików definicyjnych TDF. Pajączek to środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra edukacji narodowej (numer zalecenia 0921/200).

Informacje dodatkowe o Pajączek. Najlepszy polski edytor stron WWW:

Wydawnictwo: Helion