Pajęczyna strachu

Zobacz, jak może wyglądać piekło...

Beata i Ewa, pracujące dorywczo w Berlinie, przypadkowo stają się świadkami gangsterskiej egzekucji. Jedna z nich zostaje pojmana przez sprawców i uwięziona w domu publicznym kontrolowanym przez mafię. Drugiej udaje się uciec z miejsca zbrodni i wrócić do Polski, ale już nigdy nie będzie mogła spać spokojnie. Przestępcy mają powody, by ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą przypadkowo zabrała z willi zamordowanego biznesmena, są mafijne pieniądze...

Trzymająca w napięciu powieść o policjantach i gangsterach, z których wielu istnieje naprawdę, ale też o zwykłych ludziach, których losy przez przypadek skrzyżowały się z interesami półświatka. Osnuta na kanwie dramatu nastolatki, która nie podejrzewała, że jej pracodawczyni działa w gangu handlarzy ludźmi.

Coraz częściej ofiarami werbunku i uprowadzeń stają się dziewczęta z dobrych domów i dojrzałe kobiety szukające miłości za pośrednictwem Internetu. Oprawcy mają miłe twarze, dobre maniery, wzbudzają zaufanie. W rzeczywistości nie cofną się przed największym okrucieństwem.

Informacje dodatkowe o Pajęczyna strachu:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-10-20

Kup książkę Pajęczyna strachu

Pajęczyna strachu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anula303
Anula303
Przeczytane:2017-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jedna z moich ulubinych.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Wstrząsająca... Cała powieść jest bardzo realistyczna, wręcz dokumentalna. Nic dziwnego, skoro jest tu wspomniana akcja szczecińskiej policji ostrzegająca młode kobiety przed stręczycielami. co z łatwością wyłapie uważny czytelnik.
Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Zmieniły właściciela,
Ewę miałam okazję poznać dzięki książce "Tajemnice zbrodni". Nie zrobiła w tedy na mnie wrażenia za sprawą dziwnego jak dla mnie języka i stylu. Jednak tematy była dla mnie idealna stąd też przeczytałam książkę bez wahania. Gdy usłyszałam o jej nowej książce i to pisanej w duecie pomyślałam - jest szansa, że styl i język się poprawi. Główny temat nowej pozycji - handel ludźmi- nie jest mi obcy choć jak na razie słabo go zgłębiłam. Była to idealna okazja na podarowanie Ornackiej jeszcze jednej szansy i zapoznanie się z tematem. Efekty? Zobaczmy... Beata i Ewa - dwie dziewczyny, które wychowały się w domu dziecka pracują dorywczo w Berlinie i tam też mieszkają. Ich życie zmienia się w koszmar tylko dlatego, że chciały posprzątać w domu bogatego mężczyzny. Były świadkami gangsterskiej egzekucji. Beata została porwana i umieszczona w domu publicznym. Była zmuszana do rzeczy, które chyba żadnej kobiecie normalnie nie mieszczą się w głowie. Ewie udało się ukryć, a potem uciec. Jednak jej życie zmieniło się piekło nie dlatego, że była świadkiem zbrodni, nie dlatego, że widziała twarze morderców, ale dlatego, że w jej ręce wpadły mafijne pieniądze. Niestety przez pomyłkę dwójki bandziorów została "właścicielką" sportowej torby z 200 tysiącami euro. Gdziekolwiek się nie udaje i tak ją znajdują, a ona wciąż ogląda się za siebie ktokolwiek ją mija boi się, że to ktoś od nich, jakiekolwiek auto przejeżdża obok, obawia się, że ją śledzą. Jak potoczą się losy dwóch niczego niewinnych dziewczyn? Co będą musiały przejść by wrócić do w miarę normalnego życia i czy w ogóle im się to uda? Na te i inne pytania odpowie nam książka "Pajęczyna strachu". Dowiecie się też czemu ma ona taki, a nie inny tytuł. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak rewelacyjnej książki. Wciąga w zasadzie od pierwszej strony, a akcja jest tak dynamiczna, że jedyne na co człowiek ma ochotę to odłożyć książkę, ale dopiero jak przeczyta ostatnią stronę. Nie wiem czy to zasługa Karoliny czy też Ewa zmieniła styl, ale to jest to co tygryski lubią najbardziej! I całą nadzieja w tym, że książka doczeka się ciągu dalszego, bo nie wyobrażam sobie nie znać dalej losów policjantów oraz "Szanownego" Koczisa!!! Przeczytajcie, bo to nie tylko rewelacyjny thriller, ale też znakomity sposób na uświadomienie kobiet na to co może je spotkać w zwykłej knajpie na wyjściu na drinka...

Nieraz na stronach internetowych lub w wiadomościach pojawiają się komunikaty o zaginionych. Ich losy są różne, wielu szczęśliwie się odnajduje, ale też są tacy co nie mają takiego szczęścia. Często finał jest tragiczny, los wielu pozostaje nieznany a Policja podejrzewa, że mogli oni paść ofiarą handlarzy ludźmi.

Bohaterkami książki są dwie młode kobiety Beata i Ewa, które znalazły się w złym miejscu i czasie. Obie, po ciężkich doświadczeniach postanawiają zacząć życie w Berlinie. Pewnego dnia będąc w pracy stają się świadkami gangsterskich porachunków. Od tego momentu zaczyna się horror.

Książka została napisana przez dwie autorki i jestem pozytywnie zaskoczona. Początek dosłownie wbija w fotel, akcja dynamiczna. Bardzo wymowny kontrast stolicy Niemiec, z jednej strony Berlin tętni życiem, turyści zwiedzają miasto i aktywnie spędzający czas a z drugiej mafie realizujące ciemne interesy. Historia ostrzegająca przed realnym zagrożeniem, jaki jest handel ludźmi. Nie tylko mężczyźni werbują do domów publicznych, często brutalne są także kobiety. Nieco przeszkadzał mi wątek romansowy. Według mnie trochę to było naciągane, ale poza tym kryminał solidnie napisany, autorki mają dobry warsztat. Fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce. Warto przeczytać.

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Ksiązka jest wstrząsającą opowieścią o tragicznym losie kobiet, które stają się ofiarami handlu żywaym towarem i trafiają do domów publicznych. Te kobiety wiedzą jak wygląda piekło. Powieść trzyma w napięciu od poczatku do końca. Polecma ją wszystkim kobietom.

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa