Pamięć Światłości

Zwieńczenie monumentalnego cyklu fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na świecie

Na Polu Merrilora gromadzą się władcy narodów, żeby zdecydować o swoim poparciu dla planów Smoka Odrodzonego, który zdecydował się zerwać pieczęcie strzegące więzienie Czarnego - w oczach jednych jest to oznaka obłędu, inni widzą w tym ostatnią nadzieję dla świata. Egwene, Zasiadająca na Tronie Amyrlin, staje na czele opozycji.

Tymczasem...

Cień uderza na stolicę Andoru, trolloki zdobywają Caemlyn, miasto płonie.

W wilczym śnie Perrin Aybara toczy pojedynek z Zabójcą.

W Ebou Dar Mat Cauthon szuka kontaktu ze swą żoną Tuon, która pod imieniem Fortuony panuje nad imperium Seanchan.

Ważą się losy całej ludzkości... i rozstrzygną wreszcie na jałowych kamieniach Shayol Ghul. Koło Czasu obraca się, nieuchronnie nadciąga Koniec Wieku. Ostatnia Bitwa, Tarmon Gaidon, przechyli szalę na jedną lub drugą stronę.

,,I stanie się wówczas, jako bywało wcześniej i nastąpi znów, że dłoń Czarnego ciężarem spocznie na ziemi i sercach człowieczych, i nie zazieleni się kraina, a wszelka nadzieja umrze."

Z Cyklu Smoka autorstwa Charal Drianaan te Calamon

Pamięć Światłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-06-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Koniec pięknej przygody nastąpił. 20 lat czytania przygód grupy bohaterów. Sanderson znacznie ożywił cykl po śmierci Jordana. Ostatnie trzy książki były znakomite, choć ta chyba z nich najsłabsza. Ale też wreszcie doszło do Ostatniej Bitwy, a ta była krwawa, nasycona taktyką i śmiercią wielu postaci, które pojawiły się przez dwie dekady na blisko 20 000 stronach.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Calamity
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Calamity

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami Stalowe Serce...

Rytm wojny I
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Rytm wojny I

Po utworzeniu koalicji ludzkich monarchów stawiających opór wrogiej inwazji, Dalinar Kholin i jego Świetliści Rycerze przez rok prowadzili przeciągającą...