Opis ksiązki
Kup Teraz

Pamięć absolutna

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-03-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788376599168
Liczba stron: 736
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Pamięć absolutna
Jedna z najbardziej oczekiwanych autobiografii naszych czasów. "Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia" Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść niezwykłego aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze we własne siły. Urodził się w małym miasteczku w austriackich Alpach. Marzył o wyjeździe do Ameryki, o tym, by zostać mistrzem kulturystyki i gwiazdą filmową. Zwycięstwo w zawodach Mr. Universe otworzyło mu drogę do kariery w Ameryce – w kulturystyce, biznesie, filmie i wreszcie w polityce. W każdej z dziedzin życia osiągnął wyżyny, o jakich większość imigrantów może tylko śnić. Za rolę w filmie „Niedosyt” otrzymał Złoty Glob. Ożenił się z siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego - Marią Shriver, zarobił miliony dolarów, nie tylko w branży filmowej, ale również prowadząc inne interesy – od inwestowania w nieruchomości po zakup boeinga 747. Trzydzieści sześć lat po wyjeździe do Ameryki został wybrany gubernatorem stanu Kalifornia. Jego życie nie było wolne od skandali, o czym pisze w rozdziale „Sekret”, przyznając się do nieślubnego dziecka z pomocą domową i szczegółowo relacjonuje całą historię, wraz z separacją i nadchodzącym rozwodem z Marią Shriver. A na deser serwuje czytelnikom „zasady Arnolda” - rady, którymi według niego należy kierować się w życiu, żeby osiągnąć sukces. Oto Arnold z jego pamięcią absolutną.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-03-16, Na półkach: Chcę przeczytać,

Wszystkie twarze Arnolda

 

Kim tak naprawdę jest? Gubernatorem? A może przedszkolanką? Terminatorem, Quaidem z „Pamięci absolutnej” czy raczej Ivanem Danko z „Czerwonej gorączki”? Czy jest w stopniu majora, jak Alan „Dutch” Schaeffer z „Predatora”, czy raczej śledczym Johnem „Egzekutorem” Krugerem z „Egzekutora”? A może człowiekiem, który wolał tygodniowy pobyt w wojskowym więzieniu niż rezygnację z konkursu kulturystycznego

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Książki na długi wieczór,
Autobiografia niezłomnego w dążeniu do realizacji swych marzeń Arnolda Schwarzeneggera. Człowieka sukcesu. Nastawionego na całożyciowe uczenie i doskonalenie się. Lubiącego wyzwania. Działającego na wielu polach. Autor nie ogranicza się do pisania o swoich sukcesach i trudnościach. Pokazuje, że swoich sukcesów nie osiągnąłby w pojedynkę. Jeśli nawet trochę koloryzuje, to któż z nas patrzy na siebie i innych rzeczywiście w obiektywny sposób?
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
W skrócie (o ile prawie 700 stron tekstu może być "skrótem") - wszystko, co byście chcieli wiedzieć o Arnoldzie, ale boicie się zapytać :) Dla mnie więcej terapeutyczne rozliczenie się z przeszłością, ale także ciekawa biografia wyjątkowego człowieka.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Pamięć absolutna Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Pamięć absolutna Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Pamięć absolutna Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Pamięć absolutna Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Pamięć absolutna Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów