Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Robert M. Wegner

,,Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza"

Czwarta część bestsellerowego cyklu fantasy. Polubiłeś bohaterów sagi wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego i zaskakujące fabuły ,,Gry o tron" George'a R.R. Martina? Przeczytaj Wegnera, nie pożałujesz.

,,Opowieści z meekhańskiego pogranicza" - historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Napisana z rozmachem ,,Pamięć wszystkich słów" zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z Losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli. Proza Wegnera wciąga i fascynuje. Sprawdź, jak rodzi się fenomen.

Informacje dodatkowe o Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2015-05-13

Kup książkę Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki - 2016,
Czwarta część cyklu o Meekhanie to kontynuacja wątku Altsina, opętanego przez Boga Wojny bądź jego przedstawiciela, oraz nowy wątek o Deanie z plemienia Issaram, wojowniczce niemającej sobie równych, władającej mieczami po mistrzowsku. Altsin szuka kapłanki, która pomoże mu pozbyć się niechcianego lokatora, a jednocześnie zachować życie, a Deana wędruje w pielgrzymce, narażając się na zło tego świata, w którym przyszło jej żyć. W swoich wędrówkach oboje natrafiają na ludzi, którzy mogą im pomóc i którym oni sami podają pomocną dłoń, wyrównując dawki dobra i zła, rozrzucone po otchłaniach historii. Powieść nie jest zła, ale bardzo nierówna. Znacznie ciekawszy zdaje się być wątek issarskiej wojowniczki, opisany z większą dynamiką i wyczuciem, podczas gdy Altsin snuje się tu i tam, jakby bez energii, od niechcenia rozpytując o kobietę, która miała swój udział w jego nawiedzeniu. Akcja zdaje się być poszarpana, częste przeskoki utrudniają śledzenie akcji, nadmierna tajemniczość poczynań bogów i ich rąk wcale nie pociągają, a najwyżej irytują czytelnika. Dodatkowym minusem jest czytanie cyklu na raty, gdy od poznania poprzedniego tomu upłynęło sporo czasu i w pamięci zatarły się szczegóły wydarzeń, mających znaczenie w ,,Pamięci...". Pewnym optymizmem napawa epilog, w którym wracamy na północną przełęcz, strzeżoną przez sławny meekhański oddział szóstek, czyli to, co było najciekawsze w poprzednich tomach.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019,

W ten tom wchodziło mi się najciężej, ale jak już się wkręciłem, to ciężko mi było się oderwać. Dwie historie rozpoczęte w poprzednich tomach rozkwitły. Jak zwykle niesamowicie dobrze napisana powieść, świetni bohaterowie, którzy są niezwykle realni. Cały świat zresztą jest stworzony tak, że mam czasem wrażenie, że autor właśnie wrócił z Meekhanu i po prostu opisuje to, co widział i słyszał. No i w końcówce - robi się coraz ciekawiej. Na szczęście kolejny tom już czeka na przeczytanie.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana