Przebudzenie

Tom 1 cyklu Pamiętniki Wampirów

Przerażający miłosny trójkąt w przyprawiającej o dreszcz opowieści o dwóch wampirach i pięknej dziewczynie, której obaj pragną Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy, pogrążony w mrocznej zadumie. Wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Jednak wkrótce będzie musiał ją chronić przed ponurą tajemnicą swej przeszłości i zrodzoną z niej koszmarną groźbą. Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano - bracie, który go zdradził. Chce zdobyć Elenę i zrobi wszystko, żeby ją mieć.

Informacje dodatkowe o Przebudzenie:

Przebudzenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-09-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Oklepana, mdła i momentami wręcz nudna.  Być może mam do niej bardziej krytyczny stosunek jako ogromna fanka serialu nakręconego na podstawie powieści, który różni się jednak diametralnie od książki, praktycznie w każdym możliwym miejscu. Mając dobre wspomnienia pierwszego sezonu, nie przypadła mi do gustu książkowa wersja poznania się Eleny ze Stefanem, a także konstrukcji całego "mrocznego świata".

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Pierwszy tom słynnej sagi o wampirach. Może i w stylu młodzieżowym, ale bardzo fajnie się czyta.
Elena nie wzbudziła mojej sympatii. Dziewczyna uważa się za Bóg wie kogo i chce by każdy był na jej skinienie. I właśnie upatrzyła sobie nowego chłopaka, który okazuje się wampirem. Jakby taki miły Matt jej nie mógł wystarczyć.
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2016-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna ksiażka. Od samego początku dużo się dzieje. Polecam :)
Avatar użytkownika - kinia1699
kinia1699
Przeczytane:2015-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
"Przebudzenie" jest to część pierwsza z serii Pamiętniki Wampirów. Powiem wam nie zniechęcajcie się od razu. Sama na swoim przypadku powiem, że początek nie za bardzo mi się podobał. Stwierdziłam, że główna bohaterka (Elena) jest po prostu pusta. I jest to jedna z tych książek o bogatych , pięknych dziewczynach, które mają wszystko i wszyscy się nad nimi zachwycają. Jednak jak każda książka po kilku rozdziałach się ,,rozkręciła". Elena bardzo się zmieniła dzięki Stefano. Jest to trochę takie ,,romansidło" tylko z elementem fantastyki, bo przecież Stefano i Damon są wampirami. Pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że jej serial to po co czytać książkę. Powiem wam spróbujcie ją przeczytać bo warto. Moim zdaniem książki bardzo różnią się od serialu, co nie oznacza że serial nie jest fajny. Serial jest bardzo fajny, ale książki też i bardzo polecam je przeczytać.
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Kolejna historia miłosna z wampirami... Autor książki obalił kilka ważnych mitów na temat tytułowych wamirów, które wcześniej były wykorzystywane zarówno w filmach jak i książkach. Elena zakochała się z Stefano, z czasem okazuje się że z wzajemnością. Jest odważną młodą kobietą, która nie boi się, że ukochany ijąc jej krew przy okazji ją zabije. Książka warta przeczytania, oby kolejne części były bardziej wciągające.
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wampir który rozpoczyna naukę w szkole.Piękny i tajemniczy.Obiekt westchnień uczennic.I Ona,najpiękniejsza i mająca świadomość swojej urody.Wodzi za nim oczami i postanawia zdobyć.Tylko w jakim celu?Dla rozrywki,zabawy? Jedna chwila spędzona sama na sam sprawia,że już się trzymają za ręce i kochają... Wszystko to takie już przedjedzone.Nic nowego nie wnoszące z dużą namiastką Zmierzchu.Być może to już nie moja kategoria wiekowa a takie nastolatki byłyby zachwycone...
Avatar użytkownika - angeliczka_1201
angeliczka_1201
Przeczytane:2013-08-23, Mam,
Jest to moim zdaniem najlepszy tom cyklu " Pamiętniki wampirów". Powieść bardzo wciąga i czyta się ją jednym tchem.
Dużo osób twierdzi, że książka jest niefajna i ją krytykuję. Ja odwrotnie: uważam że książka jest ciekawie napisana i ma w sobie to ,,coś''. Przeczytałam już Przebudzenie, Walkę i Szał zobaczymy co dalej.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Pierwsza i ostatnia pozycja z cyklu "pamiętników", jaką przeczytałam. To było dla mnie bardzo.. ciężkie. Pewnie dlatego, że za bardzo przyzwyczaiłam się do serialu, a książka jest zupełnie inna.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2011-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Początek przygody z serią, bardzo udany:)
Avatar użytkownika - Elena
Elena
Przeczytane:2011-06-01,
Uwielbiam i książki i serial! :D ;*
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Przeczytane:2010-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
ta seria jest naprawde dobra! :)

Przeczytane:2010-12-07,
Świetna książka. Nic dodać, nic ująć.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
wciągająca książka-

Przeczytane:2010-04-20,
Bardzo fw sytuacji,dialogów fajna książka tylko za mało było opisów,dialogów i troszke przypominała stylem harleqina

Przeczytane:2010-02-22, Mam,
Włąsnie skończyłąm czytać... Zaczęłam od serialu i jakoś dziwnie mi się to czytało (zupełna zmiana głównej bohaterki).. ale podobało się :)
Avatar użytkownika - sarczyx
Przeczytane:2015-06-01, Przeczytałam,
Szał
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Szał

Obaj są wampirami. Obaj kochają tę samą dziewczynę. I chociaż się nienawidzą, muszą połączyć siły, by ją ocalić. Elena: uległa mrocznej przemianie, która...

Dotyk wampira, Córki nocy, Zaklinaczka
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Dotyk wampira, Córki nocy, Zaklinaczka

Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna... Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni - są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;