Wznowienie bestsellera wydanego w 1972 roku w Londynie. Znakomicie, z nieprzeciętnym talentem literackim przedstawiony obraz rewolucji lutowej, przewrotu bolszewickiego i wojny domowej w Rosji rozpatrywany przez bezpośredniego uczestnika wydarzeń. Autor to bliski współpracownik Borysa Sawinkowa, komisarza 8. Armii, potem uczestnika ruchu antybolszewckiego.

Informacje dodatkowe o Pamiętniki. Wojna i rewolucja. Kontrrewolucja. Bolszewicki przewrót. Warszawski epilog:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-24-40036-2

Kup książkę Pamiętniki. Wojna i rewolucja. Kontrrewolucja. Bolszewicki przewrót. Warszawski epilog

Pamiętniki. Wojna i rewolucja. Kontrrewolucja. Bolszewicki przewrót. Warszawski epilog - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pietrosjan
Pietrosjan
Przeczytane:2007-09-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Czyta się te wspomnienia jak doskonałą powieść historyczno-sensacyjną! Życie jest ciekawsze od fikcji, tamte czasy były wyjątkowo ciekawe, a Karol Wędziagolski był typem pozytywnego awanturnika! Był typem Polaka, jaki chyba już prawie zaginął - łączył szlacheckie poczucie godności z odwagą i fantazją rosyjskiego oficera. Szczególnie wartościowe są jego świadectwa z Rosji z lat 1914-1917 i lat wojny domowej, a zwłaszcza roku 1917, kiedy doszło do Rewolucji Lutowej i do bolszewickiego przewrotu, a także z historii pojmania i zamordowania przez bolszewików Sawinkowa. Te ostatnie wnosi dużo nowego do historii zdobycia i władzy w Rosji przez Lenina i bolszewików. Dla wszystkich miłośników zapierających dech przygód i, rzecz oczywista, dla miłośników historii!