Pan Samochodzik i .. zaginiony pociąg t.26

Wydawnictwo: Warmia Oficyna Wydawnicza
Data wydania: 2000
ISBN: 83-85875-38-7
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Gdy zabrakło Zbigniewa Nienackiego, a zainteresowanie czytelników przygodami Pana Samochodzika ciągle rosło, wydawcy postanowili poszerzyć grono autorów rozwijających jego pomysł edytorski. Niniejszy, najnowszy tom, podobnie jak kilka poprzednich, wyszedł spod pióra młodego warszawskiego archeologa, od dawna zainteresowanego twórczością Nienackiego. Czytając niegdyś z wielkim zainteresowaniem książki o przygodach Pana Tomasza, zapewne nie przypuszczał, że kiedyś sam napisze kolejne części tej serii.
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2016 - Wyzwanie 52 książki,
Dobra, nawet całkiem niezła. Fajna zagadka, styl pasujący do "Samochodzików" pamiętanych z dzieciństwa. Czytało się bardzo przyjemnie i gładko. Tylko zakończenie jakby trochę naciągane.
Poza tym poszczególni autorzy chyba nie czytają się nawzajem. Człowiek z UFO podarował Tomaszowi psa o którym nic nie słychać w następnych częściach. Do tego u Niemirskiego (tom 25, Skarby Wikingów) Pan Samochodzik sprzedał jacht, a tu znów groził Dańcowi, że przeciągnie go pod kilem "Krasuli"...
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2016-03-17, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,