Pan Samochodzik i templariusze

Tom 2 cyklu Przygody Pana Samochodzika

Tym razem Pan Samochodzik poszukuje skarbu templariuszy. Zaszyfrowane wskazówki prowadzą go na Mazury i do krzyżackiego zamku w Malborku. Czy znajdzie tam legendarne bogactwa średniowiecznych rycerzy? Musi się spieszyć, bo w tym samym czasie na łowy wyruszyli bezwzględni przestępcy... Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela - specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości.

Informacje dodatkowe o Pan Samochodzik i templariusze:

Pan Samochodzik i templariusze - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-03-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Niewiarygodne, ale dopiero teraz zaczęłam przygodę z panem Samochodzikiem, za młodu odrzucał mnie już tytuł. Siłą rzeczy patrzę na nią trochę inaczej, niż spojrzałabym kiedyś. Niektóre informacje są nieprawdziwe (na przykład o istnieniu ołtarzyka Ulricha von Jungingena w muzeum w Warszawie), co nie do końca mi się podoba - oczywiście inną sprawą są zmyślone miejscowości czy sam skarb. Ogólnie to przyjemna opowieść i zapewne sięgnę po kilka innych części, choć daleko mi do jakiejś wielkiej fascynacji.
Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Tej książki nie trzeba nikomu polecać. Musiałam jednak czytać ją mojemu dziecku na głos i odpowiadać na liczne pytania. Realia już bardzo się zmieniły i przypuszczam, że dziesięciolatkowi trudno byłoby zrozumieć wiele rzeczy bez pomocy rodzica.
Avatar użytkownika - ogurek
ogurek
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Pan Samochodzik czyli Tomasz ma kolejną przygodę! Jego zadaniem jest znalezienie legendarnego skarbu Templariuszy który jest ukryty w Malborku. Bierze on ze sobą Wiewiórkę,Toma i Sokole Oko (ksywki chłopców). Bardzo mi się podobała.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-09-27,
Powodem, dla którego tak wielu czytelników, niezależnie od wieku, sięga po przygodowe powieści tego autora jest umiejętność dawkowania napięcia i snucie tajemniczych teorii. Pisarzowi z łatwością przychodzi przykuć uwagę czytelnika. Kto z nas nie czułby się zainteresowany tajemniczą historią związaną z dziełami sztuki i rzeczywistymi miejscami? Przy okazji wspaniałej zabawy z historycznymi zagadkami, wiele się uczymy. Jest to mieszanka wybuchowa i zapewniająca wielki sukces. Uczenie się przez zabawę we współczesnych powieściach zanika. Dlatego też z taką błogością i uwielbieniem sięgamy po powieści o Panu Samochodziku. Osoby, które po raz kolejny trzymają te pozycje w rękach dodatkowo mogą wspominać dawne czasy, kiedy to po raz pierwszy zagłębiali się w przygody pana Tomasza i trzech harcerzy. Nie ocenia się książek po okładce, ale kiedy ma się styczność z najnowszą szatą graficzną, jaką serwuje czytelnikom Siedmioróg, nie sposób pominąć ten temat. Klimatyczne ilustracje, skutecznie przyciągające wzrok czytelników sprawiają, że lektura wyśmienitych powieści Zbigniew Nienackiego staje się dla nas jeszcze większa frajdą. Wyobraźcie sobie, jak te pięknie ozdobione pozycje prezentowałyby się na Waszych półkach. Wygląda to kusząco, czyż nie? Chciałbym Was dzisiaj po raz kolejny zaprosić do lektury "Wyspy Złoczyńców", "Pana Samochodzika i templariuszy" i "Niesamowitego dworu". Warto przypomnieć sobie historię, które kiedyś wzbudzały w nas tyle emocji. Szczególnie w tak zachwycającej oprawie graficznej. Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki, Mam,
Kto z nas nie pamięta Pana Samochodzika? Któż nie darzy go głębokim uczuciem, sentymentem, jak ja? Postanowiłam przypomnieć sobie to, o czym czytałam będąc dzieckiem, co powodowało wypieki na mojej twarzy. Uwielbiałam wraz z panem Tomaszem odkrywać zagadki, łapać złoczyńców. Jakież to było pasjonujące, ciekawe, niezwykłe!
Avatar użytkownika - Fifi
Fifi
Przeczytane:2011-01-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Czytałem ją stosunkowo dawno. Ciekawe historie, które zachęciły mnie do dalszego czytania książek. Polecam
Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2021-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, 2021,

Na swoją kolejną wyprawę Pan Samochodzik wyrusza by odnaleźć zaginiony skarb templariuszy. Musi się jednak spieszyć, gdyż nie jest jedynym, który chce go odnaleźć. Zwłaszcza, że w gazecie pojawił się artykuł na ten temat i teraz jest więcej osób marzących o odnalezieniu ukrytego. A niektórzy z nich mogą okazać się poważnymi przeciwnikami dla ekipy Pana Samochodzika.

Opowieść Zbigniewa Nienackiego o Templariuszach jest bogata w szczegóły i kryje w sobie zarówno wiele tajemnic, jak i sporo niebezpieczeństw. Uroku i dynamiki powieści dodają postacie młodych harcerzy, którzy są duchem drużyny, a dzięki ich niebanalnym pomysłom i refleksie sprawy toczą się skutecznie. Jest to pełna humoru i ciekawostek opowieść, nad którą warto się pochylić by wspólniee przeżyć kolejną wspaniałą przygodę.

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

W tej części Pan Samochodzik poszukuje skarbów templariuszy. Ma jednakże dużo konkurentów i pewne hasło klucz. Akcja toczy się w Malborku i na Mazurach. Zagadki, tajne przejścia, samochód amfibia, dużo niebezpieczeństwa - to wszystko na nas czeka. Tak samo jak w poprzedniej części pomagają mu harcerze.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Ależ to była świetna zabawa! To moje drugie spotkanie po dziesiątkach lat z Panem Samochodzikiem i nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak autor stworzył opowieść, która po 50 latach nadal się nie zestarzała. Bawi, uczy, a jednocześnie jest niezwykle łatwa w odbiorze. Tym razem szukamy skarbu Templariuszy. Nie będzie łatwo, a momentami wręcz śmiertelnie groźnie! Naprawdę warto sięgnąć po przygody niezwykłego bohatera, którego poznałem prawie 40 lat temu i nadal świetnie spędzam przy nim czas!

Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2018-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
Uwodziciel
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Uwodziciel

Współczesna powieść obyczajowa, podejmująca problem znaczenia miłości dla rozwoju osobowego człowieka. Autor wyraża poprzez swojego głównego bohatera pogląd...

Wielki las
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Wielki las

Powieść o człowieku i jego miejscu w świecie, a konkretnie o współistnieniu człowieka z przyrodą. Autor prezentując pogmatwane losy bohaterów traktuje...