Opis ksiązki
Kup Teraz

Pan Samochodzik i Złota Rękawica t.13

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: Warmia Oficyna Wydawnicza
Data wydania: 2000
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 83-85875-16-6
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Seria książek opisująca przygody Tomasza - historyka sztuki, tropiciela przemytników i złodziei skarbów narodowych. Nazwano go Panem Samochodzikiem w związku z wehikułem, którym jeździł. Otrzymał go w spadku po wuju, który zbudował śmieszną karoserię, kryjącą wspaniały silnik Ferrari 410 i wyposażył tę konstrukcję w wiele ciekawych i pożytecznych wynalazków własnego pomysłu. Panu Tomaszowi w rozwiązywaniu zagadek pomagają przyjaciele - harcerze. Książki Nienackiego należą do tych, które czyta się z zapartym tchem. Ponadto wyrabiają ogromny szacunek dla zabytków i historii polskiej.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ROptymista plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
W "Panu Samochodziku i złotej rękawicy" główny bohater postanawia odnaleźć nieznanego ludowego poetę - autora pięknego wiersza znalezionego w dzienniku pokładowym starego jachtu. W towarzystwie swojej załogi detektyw poznaje historię i tajemnice Mazur, trafia na plan filmowy, wyjaśnia porwanie pięknej aktorki, zapobiega morderstwu i odkrywa legendę o złotej rękawicy. A przez cały czas wchodzi mu w drogę jego dawny rywal… Wielu uznaje właśnie tę część jako najlepszą z całej serii. Przemawia za tym szczególnie intryga, uknuta tak misternie, że można by ją nazwać idealną. Autor doskonale dawkuje napięcie, naprowadza czytelnika na mylne tropy i utwierdza go w przekonaniu, że podąża dobrą drogą. Jednakże, kiedy przychodzi finał powieści, czytelnikowi pozostaje tylko uchylić głowy mistrzowi. Przez całą lekturę towarzyszy nam też niepowtarzalna atmosfera beztroski. Wraz z bohaterami pływamy po mazurskich jeziorach, kosztujemy czerwcowej, upalnej pogody. Ciężko oderwać się choć na chwilę od tej powieści!
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Trzynasta książka z serii o przygodach Pana Samochodzika zabiera nas znów na Mazury. Tym razem bohater poszukuje nieznanego ludowego poety-rzeźbiarza, a także pewnego niezwykłego, zabytkowego przedmiotu opisanego w jego wierszu.
Oczywiście zagadka jest pogmatwana, konkurenci do skarbu zastawiają na siebie rozmaite pułapki, a czarny charakter pan Batura pląta się w tle. Poza tym książka przybliża niezwykłe piękno tej części naszego kraju oraz trudną historię tamtych regionów.
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2016-03-17, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
Woda_truskawkowa Linia koment
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów