Wszyscy pamiętamy podróże Jana Pawła II. Zasłynął przecież jako papież, który niezwykle chętnie wychodził do wiernych poza watykańskie mury, odbywając w czasie swojego pontyfikatu niezliczoną ilość pielgrzymek oraz wizyt w rzymskich parafiach. Powszechnie znana jest także jego wielka miłość do gór, wspinaczki i sportów zimowych.

Informacje dodatkowe o Papież i jego generał. Nieznane ucieczki Jana Pawła II we wspomnieniach jego "anioła stróża" :

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7569-015-6

Kup książkę Papież i jego generał. Nieznane ucieczki Jana Pawła II we wspomnieniach jego "anioła stróża"

Ojciec Święty (...) powiedział, że każda wspinaczka, która pociąga za sobą trud i zmęczenie, zostaje nagrodzona poprzez możliwość dotknięcia i doświadczenia Boga, który nad nami czuwa i błogosławi nam z góry. (s.132

Jeśli chodzi o Rosję, to uważam, że Ojciec święty nie mógł jej odwiedzić ze względu na "zazdrość" prawosławnego patriarchy Moskwy, który obawiał się, że wielu wiernych Kościoła prawosławnego przejdzie na katolicyzm, kiedy zobaczy charyzmę i ducha papieża ze słowiańskiego kraju. Myślę, że właśnie wielkość i wyjątkowe zdolności Jana Pawła II stały się przyczyną powstania swoistego muru pomiędzy Watykanem a Moskwą. (s.146-7).

Papież i jego generał. Nieznane ucieczki Jana Pawła II we wspomnieniach jego "anioła stróża" - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2008-02-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Chcę mieć, Książki na długi wieczór,
Tak, kolejny zbiór wspomnień dotyczący nietuzinkowej postaci, niezwykłego przewodnika duchowego, który za życia został okrzyknięty świętym. Jego nieprzewidywalne, wychodzące poza protokół zachowania przyprawiały o drżenie serc tych, którzy musieli stać na straży tradycji i dbać o Jego bezpieczeństwo.
Przeurocze, zaskakujące opisy "ucieczek" Jana Pawła II z Watykanu, przedstawione przez szefa policji przy Watykanie. Całość wzbogacona zdjęciami z okresu pontyfikatu.
Avatar użytkownika - asza
asza
Przeczytane:2013-04-07, Ocena: 1, Przeczytałam,
Konsekwentnie pomijałam każde wtrącenie o żywocie szanownego pana autora. Nieładnie tak ludzi w konia robić.