Opis ksiązki
Kup Teraz

Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2014-11-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324697526
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę:helion
Recenzja - Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania

Podróże dodają życiu smaku, pozwalają odkryć nowe światy i przeżyć przygodę. Wiele osób poprzestaje jednak na marzeniach o wyprawie, wzdychając: to luksus dla bogaczy! A przecież podróżować można za przysłowiowe "parę groszy". Paragon z podróży udowadnia, że często wystarczy znaleźć trochę czasu na zaplanowanie eskapady, poznać kilka trików i już – można wyruszyć choćby na koniec świata.

Poradnik taniego podróżowania zawiera wiele porad dla początkujących podróżników, którzy choć nie dysponują zasobnym portfelem, są ciekawi świata i nie boją się go poznawać. Wskazówki autorów – zapalonych obieżyświatów i gospodarzy bloga Paragon z podróży – pomogą wyruszyć w podróż każdemu, niezależnie od dochodów, wieku czy znajomości języków.

O autorach:

Patryk Świątek – podróżnik, harcerz, wodzirej, fotograf, promotor podróżowania na własną rękę. Absolwent geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją GIS. Zwolennik niekonwencjonalnych rozwiązań, nie znający zwrotu „nie da się”. „Przygoda” to słowo-klucz towarzyszące jego podróżom. Wspinał się na szczyty Kaukazu, Atlasu i Himalajów. W 2013 roku w ramach swojego projektu „Pać-man na rowerze” przejechał rowerem Polskę, uzależniając kierunek jazdy od wyniku rzutu kostką – za realizację tego przedsięwzięcia otrzymał nagrodę główną Rowertouru 2013. Gdziekolwiek nie pojedzie, koniecznie musi sprawdzić smaki lokalnej kuchni oraz sposób produkcji miejscowej... pizzy. Gorliwy katolik, który swoim podejściem do religii łamie stereotypy kojarzące się z osobami głęboko wierzącymi.
 
Bartek Szaro – podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz jaką można robić w wolnym czasie. Jego ulubionym środkiem transportu jest stary, rozklekotany autobus. Podejrzewa, że nigdy nie zamieni ulicznych straganów na eleganckie restauracje. Konserwę turystyczną zabiera na trasę już tylko z sentymentu. Jest przekonany, że dobre uczynki wracają. Nigdy nie narzeka na pogodę. Zafascynowany Polską wschodnią realizuje projekt „Polska Be?”, którym chce promować niedoceniane miejsca, folklor oraz tradycje rzemieślnicze.

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Podróż za jeden uśmiech   Czy można zwiedzić cały świat, mając w kieszeni zaledwie kilkadziesiąt złotych? Czy opłaca się podróżować na własną rękę, omijając biura podróży i ich atrakcyjne, choć drogie oferty? Jaki jest najlepszy sposób na poznanie atmosfery danego kraju, na spotkanie mieszkających w nim ludzi, na oddychanie atmosferą miast i krajów z dala od komercyjnych ośrodków, gdzie turyści trzymani są w złotych klatkach
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Karolina87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Idealny poradnik dla osób chcących podróżować tanio. Wiele pożytecznych wskazówek pomoże spakować plecak oraz zabrać potrzebne rzeczy, nieraz wielorakiego użytku, tj.folia-plandeka. Paragony z podróży pokażą w relacjach innych zobaczyć, że można jechać daleko i tanio.
justa21 Linia koment
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów