Pasażer do Frankfurtu

Na lotnisku we Frankfurcie tajemnicza kobieta zwraca się do sir Stafforda Nye o pomoc w niebezpiecznej misji. Z narażeniem własnego życia młody dyplomata odkrywa mroczny świat międzynarodowej intrygi, której celem jest dominacja nad światem...

Informacje dodatkowe o Pasażer do Frankfurtu:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012-01-18
ISBN: 83-7384-364-7

Kup książkę Pasażer do Frankfurtu

Pasażer do Frankfurtu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Sir Stafford Nye to specyficzny dyplomata, jako Brytyjczyk bezbłędnie posługuje się sarkazmem, niejednokrotnie wyśmiewając coś, co nie powinno być wyśmiane. Jak sam uważa - życia nie powinno się brać na serio.

Jest już starszym mężczyzną i w jego życiu brak rozrywki i adrenaliny. Podczas służbowej podróży samolotem taka atrakcja trafia mu się sama. Sir Stafford postanawia zaryzykować życie oraz karierę dla nieznajomej, która poprosiła go o wypicie środka nasennego, by następnie podać się za niego na odprawie. Choć miało być to jedyne spotkanie z hrabiną-agentką, sławny polityk wkręca się w tajną misję, która prowadzi w sam środek rewolucji.

Jest to nieschematyczna powieść detektywistyczna. Nie ma tu morderstwa ani prowadzenia śledztwa. Otrzymujemy walkę o "rząd dusz", pełną władzy, polityki i pieniędzy.

Jest to szósta powieść od końca, napisana przez Agathę Christie. Obejmowała okres twórczości Christie, w którym to pisarka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych pisarek na świecie. Świadczą o tym liczne listy czytelników. Już na wstępie książki autorka postanowiła odpowiedzieć na powtarzające się pytania swych fanów: skąd czerpie pomysły i jak kreuje swych bohaterów. Odpowiedzi są oczywiste i naprawdę warto je przeczytać. Są miłym dodatkiem, w którym autorka zwraca się do każdego czytelnika.

Akcja książki do ciekawej nie należy, ale ma jeden walor - bohaterowie. Intrygują i mają niecodzienne charaktery. Sam główny bohater - Sir Stafford Nye, mimo, iż jego profesja powinna kojarzyć się ze sztywnymi regułami, odpowiedzialnością i powagą, tak naprawdę ten dyplomata jest typowym lekkoduchem, przez co mało kto traktuje go poważnie.

Nie jest to najgorsza książka Christie - zdecydowanie lubię książki z jej głównymi bohaterami, czyli Herculesem Poirotem i panną Marple. Osobne powieści jakoś do mnie nie przemawiają.

Avatar użytkownika - Ewelina26
Ewelina26
Przeczytane:2019-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Piękna kobieta potrafi zawrócić w głowie niejedemu mężczyźnie. Tym bardziej, jeśli okazuje się sprawiać wrażenie zagubionej, potrzebującej pomocy, czy też, wmawia mu, że tylko on, może uratować jej życie. A kiedy mężczyzna jest znudzony życiem, i szuka nowych wrażeń, nie trzeba mu zbyt dużej zachęty.

W takiej właśnie sytuacji znalazł się sir Stafforda Nye, który niemalże bez wachania godzi się pomóc tajemnicznej kobiecie poznanej na lotnisku. Nie przypuszcza nawet, że zwykła niewinna przysługa, w tak dużym stopniu zmieni jego życie, a być może i narazi go na śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedno jest pewne. Akcja jest napięta i wciągająca od pierwszej chwili. Tej ksiązki nie można nie przeczytać.

Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2014-05-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Noc w bibliotece
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Noc w bibliotece

Trup w bibliotece pułkownika Bantry`ego. Trup dziewczyny. Co na to żona? Jej przyjaciółki są zachwycone... Powinna była bardziej pilnować męża,...

Godzina zero
Agata Christie 0
Okładka ksiązki - Godzina zero

Godzina zero to moment, w którym zostaje popełnione morderstwo. Jednakże odliczanie zaczyna się dużo wcześniej - w chwili zaplanowania zbrodni....