Patrz, jak Jane ucieka

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2004
ISBN: 83-7132-675-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Pewnego wiosennego popołudnia Jane stojąc na ulicy zdaje sobie sprawę, że nic o sobie nie wie, niczego nie pamięta. Ogarnia ją strach, który przeradza się w panikę, gdy odkrywa, że w kieszeni płaszcza ma pliki banknotów, a na sukience wielką plamę z krwi. Nie może wykluczyć, że dopuściła się zbrodni, toteż zaciera ślady, po czym zgłasza się do szpitala. Tam rozpoznaje ją jedna z lekarek i oto przed Jane staje zupełnie obcy mężczyzna - jej mąż. Tylko na pozór wszystko się wyjaśnia, Jane musi bowiem odtworzyć swoją przeszłość, całkowicie zdana na otoczenie. Znajdując odpowiedzi na kolejne pytania, uzmysławia sobie, że najbliżsi coś przed nią ukrywają...
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Lubię takie klimaty, a w tym rodzaje książek Fielding jest dla mnie mistrzynią. Świetnie napisana i ciekawa fabuła, Bardzo polecam.
Obiektywna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo dobra książka, wywołała we mnie wiele emocji. Całkowicie mnie wciągnęła :)
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu i w jednym momencie tracisz pamięć. Nie wiesz jak się nazywasz, kim jesteś, co robisz w tym miejscu, w którym aktualnie przebywasz. Wiesz natomiast gdzie jesteś i jak korzystać z różnych przedmiotów. Nie masz przy sobie dokumentów. Wyobraź sobie jeszcze, że w kieszeni płaszcza masz mnóstwo kasy, a twoja sukienka jest poplamiona cudzą krwią.

To właśnie przydarzyło się głównej bohaterce książki - Jane. Gdy zgłosiła się do szpitala odnalazł ją jej mąż. Wtedy też dowiedziała się jak się nazywa i kim jest. Kobieta mimo, że jest już w domu to nie czuje się najlepiej, a przeczucia mówią jej, że nie wie całej prawdy.

Książka jest naprawdę świetna. Nie da się przewidzieć o czym przeczytamy za chwilę. Wiemy tyle co Jane, czyli niewiele. Razem z nią odkrywamy nowe fakty, poznajemy tajemnice. Niestety nie potrafiłam się z główną bohaterką utożsamić. Pewnie dlatego, że nie potrafiłam stwierdzić jaka ona konkretnie jest, ale ona sama tego też nie wiedziała.

Książka jest bardzo wciągająca, a końcówka wbija w fotel. Takiego czegoś nie przewidziałam.Akcja ciągle pędzi do przodu i czasami zwalnia, byśmy mogli poznać przemyślenia Jane. Na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z tą autorką, oj nie. Już mam w planach kolejne jej książki i mam nadzieję, ze będą tak dobre jak ta.

Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/07/joy-fielding-patrz-jak-jane-ucieka.html
siloe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Nie posiadam w zbiorze, ale chcę.,
Moja przygoda z książkami tej autorki zaczęła się od "Zabójczego piękna". Zapragnęłam przeczytać więcej. Tak właśnie trafiłam na tę pozycję. Napięcie budowane przez pisarza z każdą stroną kumuluje się aby w końcu wybuchnąć emocjami. Ja osobiście czułam okropną frustrację jak bliskie otoczenie ogłupiało Jane psychotropami i wmawiano jej rzeczy, których nie mogła zrobić. Odczułam bezsilność, jaką można czuć w sytuacji gdy nie możemy komuś pomóc. Polecam. Książka dobra na zimowe wieczory lub leniwe, letnie dni. ;)
Eli1605 Linia koment
Twiggy Linia koment