Pegaz. Ogień życia

Tom 1 cyklu Pegaz

Płomień olimpijski słabnie i dlatego słabną moce bogów. Kiedy do Olimpu wdzierają się Nirady, bogowie nie mają szans. Ich świat ulega destrukcji. Skrzydlaty Pegaz wyrusza do świata ludzi, żeby znaleźć dziewczynkę, która nosi w sobie przekazywany z pokolenia na pokolenie "zapasowy" płomień olimpijski.

Uderzony przez piorun szalejącej w Nowym Jorku burzy, pozbawiony złotej uździenicy, którą ukradł złodziej olimpijski, Paelen, Pegaz ląduje na dachu nowojorskiego wieżowca - tuż nad mieszkaniem, zajmowanym przez Emily i jej tatę....

Seria Pegaz to mistrzowskie połączenie mitologii ze współczesnością. Autorka przedstawia bogów olimpijskich z pewna dawką humoru, który miesza się z pełnymi grozy opisami ataków morderczych Nirad, a także wzruszającymi scenami, w których pełna żalu po śmierci mamy Emily zajmuje się Pegazem. Historia Emily i Pegaza to jedna z tych powieści, po przeczytaniu których od razu szuka się kolejnego tomu.

Informacje dodatkowe o Pegaz. Ogień życia:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Paulina Kielan

Kup książkę Pegaz. Ogień życia

Pegaz. Ogień życia - opinie o książce

Kiedy zobaczyłam, że książkę tą polecił mój ukochany pisarz Rick Riordan, byłam nie lada zaskoczona, lecz mimo wszystko sięgnęłam po "Pegaza" w nadziei, że opinia autora "Percy'ego Jacksona" jest warta zaufania. Mimo że książka napisana prostym, niewyróżniającym się językiem, również i do oryginalnych jej nie zaliczę, czytało się ją miło i szybko.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Pewnej burzowej nocy na dach budynku, w którym mieszka trzynastoletnia Emily, spada coś ciężkiego. Zaniepokojona dziewczynka, mimo odczuwanego strachu, postanawia sprawdzić źródło hałasu. Wśród pozostałości po niegdyś pięknym i bujnym ogrodzie znajduje skrzydlatego konia - Pegaza. Jest poważnie ranny i potrzebuje pomocy. Emily jeszcze nie wie, że przybył on na ziemię z ważną misją. Na Olimp napadli Niradzi, paskudne czterorękie stwory, którym rady nie dali nawet bogowie. Po tym, jak zgasł Olimpijski Ogień, ich świat został doszczętnie zniszczony. Teraz Pegaz musi odnaleźć dziewczynkę, w której sercu płonie ogień życia. Tylko z jej pomocą możliwe będzie pokonanie Niradów i odrodzenie Olimpu. Niestety na ziemię w ślad za Pegazem przybyli również Ci, którzy zniszczyli jego świat... , a także Pelen, olimpijski złodziejaszek, który zamiast walczyć w obronie Olimpu, ruszył za Pegazem i skradł jego złotą uzdę. Ten, kto ją posiada, zyskuje kontrolę nad uskrzydlonym wierzchowcem... "Pegaz. Ogień życia" to pierwszy tom serii fantastyczno-przygodowej dla młodzieży, której autorką jest Kanadyjka Kate O'Hearn. Pisarka zadebiutowała w 2008 roku powieścią "Kira" (I tom cyklu "Shadow of the Dragon"), jednak największą popularność przyniosła jej seria książek o Pegazie, w której w umiejętny sposób splotła ze sobą dwa światy - mitologiczny z tym, w którym żyjemy współcześnie. Powstała z tego iście wybuchowa mieszanka gwarantująca czytelnikowi niesamowitą przygodę. Czegóż my tu nie mamy! Szaleńcze pościgi, imponujące bitwy, krwawe starcia z wrogiem, niebezpieczeństwo czające się za każdym rogiem, zdradę, intrygi, a nawet tajną rządową organizację, o której wiadomo jedynie tyle, że jeśli ktoś wpadnie w ich łapy... wszelki ślad po nim ginie. Oprócz elementów typowo fantastycznych i przygodowych, znalazły się tu również te bardziej realne, bliskie wielu ludziom jak samotne rodzicielstwo, tęsknota i ból po utracie najbliższych czy nietolerancja narodowościowa. W trakcie lektury jesteśmy świadkami rodzących się przyjaźni, wzajemnego zaufania, lojalności, a ostatecznie największego poświęcenia będącego aktem prawdziwego heroizmu. Mimo tego iż jest to powieść napisana z myślą o młodzieży, z powodzeniem sięgnąć mogą po nią również starsi czytelnicy. Spodoba się ona wszystkim miłośnikom fantastyki, zwłaszcza osobom zainteresowanym mitologią. Historia wciąga już od pierwszych stron do tego stopnia, że trudno się od niej choć na chwilę oderwać. Zakończenie zaś sprawia, że ma się ochotę czym prędzej sięgnąć po kontynuację, aby poznać dalsze losy wszystkich tych niesamowitych bohaterów, których poznaliśmy w trakcie lektury. Naprawdę polecam! Moja ocena: 5/6 http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=14392
Olimp został zaatakowany i zniszczony. Tylko kilku udało się uciec, Pegazowi, Dianie oraz złodziejaszkowi Pelenowi, który skradł cenną uzdę i przypieczętował ostateczną zagładę mitycznego świata. Wydarzenia te wywołały potężną burze nad Nowym Jorkiem i zmieniły spokojne życie Emily. Na dachu wieżowca, w którym mieszka dziewczyna ląduję Pegaz, jest ranny, poturbowany i potrzebuję pomocy. Emily prosi szkolnego rozrabiakę Joela o pomoc w opiece nad skrzydlatym koniem. Niespodziewanie atakują ich Niradzi i muszą uciekać, międzyczasie zwracają na siebie uwagę ludzi i w pogoń za bohaterami rusza CRU(Centralny Resort Ultrabadawczy). Żeby tego jeszcze było mało muszą znaleźć Ogień życia by ocalić świat ludzi a Olimp mógł się odrodzić. W książce są opisane wydarzenia dotyczące ucieczki Pelena z Olimpu i jego schwytania przez CRU oraz Emili. Ta dwójka przez większość książki się nie zna i miło było poznawać ich przygody. Ważnym bohaterem jest Joel. Z pozoru nicpoń i lewus jednak szybko wychodzi na jaw, że ma wielkie problemy. Jego historia jest wzruszająca i można go bardzo łatwo polubić. Emili odgrywa ważną rolę. Jest miłą i sympatyczną trzynastoletnią dziewczyna, jednak brakowało mi w niej pazura, choć ostatecznie wykazała się ogromną odwagą, która zaimponuje niejednemu czytelnikowi. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie Pelen. Na początku wzięłam go za egoistę i tchórza. W trakcie toczących się wydarzeń chłopak a właściwie Bug zmienia się, co niezwykle mnie ucieszyło. Fakt, że bohaterowie są ścigani, nakręca akcje i nieustannie coś się dzieję. Motyw mitologiczny bardzo mi się podobał, jednak w wielu kwestiach miałam wrażenie naciągania faktów. W lekturze jest sporo walki, jest ona pozbawiona krwawych i drastycznych szczegółów. Całość jest opisana prostym, młodzieżowym językiem, odpowiednim do docelowej grupy odbiorców, starszym czytelnikom może on się wydać infantylny. ,,Pegaz. Ogień życia" to idealna książka dla dzieci i młodzieży, ale jestem pewna, że i starszym się ona spodoba. Jest to powieść pełna akcji i ciekawych, odważnych bohaterów, którzy zmieniają się na naszych oczach . Dzięki tej książce można przeżyć wspaniałą przygodę w mitycznej krainie i odbyć niejedną podniebną podróż na Pegazie, o którym prawie każdy marzył w dzieciństwie. Teraz marzenia mogą się spełnić. Polecam
Forget Me Not
Julie Soto