Opis ksiązki
Kup Teraz

Penny z Piekła Rodem. Wysyp wysypki

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2015-02-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-64379-62-8
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Penny z Piekła Rodem. Wysyp wysypki

Naprawdę, nie nazywam się Penny z Piekła Rodem. Nazywam się Penelopa Jones, zdrobniale Penny. Kawałek "z Piekła Rodem" to żart taty. I nie mam w sobie zupełnie nic piekielnego. Po prostu czasami moje genialne pomysły prowadzą do katastrofy...

Na przykład: wcale nie chciałam, żeby Tata poszedł na bardzo ważne spotkanie z plastikową doniczką na głowie, chciałam tylko wynaleźć Opatentowany Hełm Masujący Mózg! Poza ty skąd miałam wiedzieć, że nie mogę dostać złotej gwiazdy za ospę wietrzną i że nie wolno mi iść na lekcję baletu w przebraniu niebieskiego kota, bo nawet wówczas mogę wywołać WYSYP WYSYPKI?

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

Dla tych co mają „fioła” na punkcie Penny  Oto kolejne przygody niesamowitej Penny, skreślone - jak zwykle - ręką Joanny Nadin i zilustrowane - mówiąc krótko: doskonale! - ręką Jess Mikhail. Nowa, świeża dawka genialnych pomysłów, które zaczynają się całkiem nieźle, rozwijają zdecydowanie obiecująco i kończą się w miarę dobrze. Zawsze zaś prowadzą do niesamowitych perturbacji w życiu Penny i jej otoczenia. Trudno się dziwić dzieciom, które z chęcią sięgają po książecz

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
grejfrutoowa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Joanna Nadin jest autorką książek o Penny z Piekła Rodem. Jedna z nich została wydana przez Akapit Press w 2015 roku.
Penny jest dziewczynką, która przyciąga nieszczęścia. Na przykład, gdy pani nauczycielka kazała jej zaprzyjaźnić się z Brygidą Grymas, Penny nie była zachwycona. Nie miała jednak wyjścia - jej najlepszy przyjaciel został ukąszony przez osę i nie było go w szkole. Okazało się, że dziewczynki mają wiele wspólnego, nawet umówiły się na spotkanie po szkole. Jednak w domu Brygidy doszło do katastrofy, której przyczyną była Penny. Innym razem dziewczynka zachorowała na ospę. Musiała zostać w domu i wymyślić, jak się nie nudzić. Pomysły przychodziły dość szybko i codziennie Penny miała zajęcie. Jednak i tym razem nie skończyło się to dobrze. Na koniec Penny wpadła na genialny pomysł - musi wynaleźć fantastyczny sprzęt, który pozwoli jej zarobić góry pieniędzy. I tak najważniejsze było to, żeby pomysł zaskoczył wszystkich, którzy nie wierzą w dziewczynkę. Postanowiła zbudować hełm masujący mózg, a pomagał jej w tym najlepszy przyjaciel. I wiecie co? Tak, teraz też nie skończyło się to dobrze.
Narracja pierwszoosobowa jest genialna. Opowieść snuje Penny, a robi to jak normalna dziewczynka - papla bez końca, czasem bez ładu i składu. Bardzo dobrze naśladuje gadaninę uczennicy. Świetny zabieg, który sprawia, że książkę czyta się dobrze, a w głowie słyszy się cieniutki głos bohaterki, która opowiada w charakterystyczny dla dzieci sposób.
Opowieści są śmieszne i potwierdzają, dlaczego Penny zyskała przydomek z Piekła Rodem. Sama zainteresowana już na wstępie tłumaczy, że nie jest to jej nazwisko. Po prostu każda jej przygoda kończy się katastrofą. Jest zabawnie i uroczo, pomysły, które przychodzą jej do głowy zaskakują. Takie rzeczy może wymyślić tylko dziecko. Przy okazji dziewczynka jest beztroska i nie widzi nic złego w tym, co robi (nawet, gdy nieświadomie zaraża innych ospą).
Poza tekstem mamy też ilustracje. Autorem jest Jess Mikhail, która poradziła sobie świetnie. Choć większość obrazków to ludzie lub przedmioty, a szczegółów w tle nie warto szukać, to wszystko zostało tak wkomponowane w tekst, że wygląda genialnie. Estetycznie książka zachwyca. Poza rysunkami pojawiają się też słowa, które ozdobiono, bo są ważne dla Penny. Są też tabelki z wyliczeniami. Nawet tu widać dziecięcą rękę - wyliczenia składają się np. z punktów a), 2 i III. Świetne!
Muszę przyznać, że bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce. Napisana jest w ciekawy sposób, historie nie są długie, ale za to bardzo zabawne. Całości dopełniają ilustracje (nawet spis treści jest rysowany). Na wstępie dostajemy też miniatury wszystkich ważnych postaci z książki, co potem ułatwia czytanie i oglądanie pozycji.
Uważam, że książka ta spodoba się młodszym czytelnikom, którzy na pewno będą się przy niej świetnie bawić. Humor jest uroczy, a Penny przesłodka. Czcionka jest duża, więc najmłodsi z pewnością poradzą sobie z czytaniem tej książki.
Atol Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów