Perła. Dzień, w którym upadł Kanaan

Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7492-150-3
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Perła. Dzień, w którym upadł Kanaan

Tysiąc pięćset lat przed naszą erą zaborczy Egipt znajduje się u szczytu swej potęgi. Jednak książęta podbitego Kanaanu snują plany zrzucenia z siebie znienawidzonego jarzma faraonów. Aberes (Perła) – piękna dziewczyna ze zwykłej rodziny zostaje żoną króla jednego z najważniejszych grodów Kanaanu. Wśród wielkich namiętności i bezwzględnej polityki jej ukochany staje przed szansą zjednoczenia całego kraju pod swoimi rządami. Aberes nie podziela jego ambicji i pragnie tylko jednego – ukochanego dziecka i spokojnego życia u boku męża. Nie przypuszcza jednak, jak bardzo żądza władzy jej męża wpłynie na nią samą i życie jej najbliższych. Nie ma świadomości, że za każdą ziemską siłą stoi jakaś potęga świata duchowego, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swe cele. Perła to porywająca, pełna namiętności opowieść o czasach, gdy ludzie poddawali swe życie okrutnym „bogom” i nieokiełznanym żądzom. Jest to historia kobiety kochającej życie i próbującej odnaleźć swe miejsce w społeczeństwie, które systematycznie zatraca wszelkie granice moralne i obyczajowe. Los dał jej więcej, niż mogła się spodziewać, jednak nadszedł czas, że zażądał za to ceny, której nie była w stanie zapłacić. Demony wystawiły swoje pazury.

Recenzja
Alex9 Linia koment
Na półkach:

W tle okładki powieści Rafała Kosowskiego widzimy obraz zniszczenia, ale na pierwszym planie znajduje się kobieca twarz. Czy to tytułowa Perła? Dziewczyna, dla której los napisał niezwykły scenariusz do odegrania w życiu? Mogłoby się wydawać, że czasy starożytnego Egiptu dzieli od współczesności zbyt wiele tysiącleci, a - co wydaje się ważniejsze - jego kultura, religia czy mentalność ludzi żyjących w tamtych czasach są tak bardzo odmienne od naszych, że zrozumienie bohaterów książki będzie dla nas praktycznie niemożliwe

lech--u plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
polecam
PaulinaAnastazja plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Warto przeczytać!
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Polecam wszystkim tą książkę.Pozdrawiam.