Petersburski romans

Hrabianka Aleksandra, piękna i inteligentna dziewczyna, po śmierci ojca zostaje bez środków do życia. Sprzedaje więc wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, i stwarzając pozory zamożności, wkracza na petersburskie salony, by tam znaleźć bogatego męża. Na balu w Pałacu Zimowym zakochuje się w przystojnym radcy stanu, Grigoriju Rybinskim. Poznaje również cieszącego się opinią bawidamka i hulaki kapitana Uljanowa. Kiedy próby podbicia serca Rybinskiego nie odnoszą skutku, a skromne oszczędności się wyczerpują, Aleksandra obcina włosy i w męskim przebraniu wstępuje do wojska. Tam na jej drodze ponownie staje Uljanow. Świat Książki, 2012

Informacje dodatkowe o Petersburski romans :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-252-1324-4

Kup książkę Petersburski romans

Petersburski romans - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 250 ksiażek w 2017 roku, Mam, Romanse,
Już parę razy w literaturze pojawił sie wątek kobiety przebranej za mężczyznę, ale nie przypominam sobie żadnej udajacej żołnierza. I niby przez przypadek Hrabianka Aleksandra wdziewa ubranie odziedziczone po ojcu i jako mężczyzna zaciaga się do wojska. Początek nawet mi się podobał. Niestety dalej nie było już tak ciekawie. Książka zawiera wiele momentów, kiedy akcja się dłuży. Spokojnie można by je usunać z ksiażki. Pomysł uważam za niezły, ale niestety kuleje wykonanie.