Piaskowy wilk i prawdziwe wymys³y

Ocena: 5 (2 g³osów)

„Piaskowy Wilk i prawdziwe wymys³y” to piêtna¶cie kolejnych opowie¶ci o przyja¼ni Karusi i jej piaskowego przyjaciela oraz ich wspólnym poznawaniu ¶wiata.

Karusia, ma³a bohaterka tych historii, jest coraz starsza, zadaje wiêc coraz trudniejsze pytania – m.in. o czas, o ¶mieræ, o istotê piêkna. Za¶ Piaskowy Wilk (¶wietnie narysowany przez Kristinê Digman) podsuwa jej kolejne odpowiedzi i pomaga rozwik³aæ niejedn± tajemnicê.

Te bogate w m±dro¶æ my¶li i piêknie napisane opowiadania Asy Lind o Karusi i wymy¶lonym przez ni± przyjacielu w niezwykle interesuj±cy sposób pomog± dziecku nazwaæ wa¿ne dla niego problemy, a z drugiej strony podadz± m±dre i przekonuj±ce prawdy o ¶wiecie.

Informacje dodatkowe o Piaskowy wilk i prawdziwe wymys³y:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2009-09-17

wiêcej

Kup ksi±¿kê Piaskowy wilk i prawdziwe wymys³y

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Piaskowy wilk i prawdziwe wymys³y - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-10-25, Ocena: 5, Przeczyta³em, Mam, 52 ksi±¿ki 2023,

Trzecia i ostatnia ju¿ czê¶æ opowie¶ci o Karusi i Piaskowym Wilku. Wydaje siê powa¿niejsza ni¿ pozosta³e - raz, ¿e w kilku opowiastkach porusza znacznie bardziej konkretne, zbli¿aj±ce siê do nauki tematy, dwa, ¿e koñczy siê niespodziewanie smutno. Ostrze¿enie dla rodziców - w ostatniej historyjce Karusia odkrywa, ¿e uros³a. Wyros³a z jesiennej kurteczki, ale równie¿ wyros³a z Piaskowego Wilka, który ostatecznie wyprowadza siê z jej pla¿y. Gdybym wiedzia³a wcze¶niej, chyba nie przeczyta³abym tego ostatniego rozdzia³u memu dziecku, które nieomal siê rozp³aka³o. Ale i tak jest gotowe czytaæ jeszcze raz dowoln± czê¶æ i dowolny rozdzia³.

Ogólnie oceniam nasza przygodê z Piaskowym Wilkiem bardzo dobrze. Zdecydowanie s± to ksi±¿eczki warte przeczytania z dzieckiem i posiadania na pó³ce, by w ka¿dej chwili mo¿na by³o po nie siêgn±æ.

Avatar u¿ytkownika - goster
goster