Piąty Beatles

Rudolf Heinz - profiler, miłośnik bluesa po traumatycznych przejściach - i zagadkowe morderstwo, którego okoliczności są bardzo nietypowe. A do tego ta pozostawiona na miejscu zbrodni okładka Abbey Road Beatlesów. Czerwiec 2012. Trwa mecz Polska-Rosja podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdy policjanci z Piły otrzymują wezwanie na dawne lotnisko, gdzie stacjonował kiedyś pułk myśliwców Su-22. Jest to miejsce zabójstwa, na które przybywa także Rudolf Heinz prowadzący kurs w miejscowej szkole policji. Heinza najbardziej intryguje okładka albumu Beatlesów Abbey Road pozostawiona w hangaroschronie. Profiler nawet nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze.

Informacje dodatkowe o Piąty Beatles:

Piąty Beatles - opinie o książce

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 40 książek w 2017,
Generalnie książka wciągająca, dobrze się czytająca, polsko brzmiące nazwiska czy też miejsca, które się zna, to wszystko powoduje, że nie przekreślam twórczości Mariusza Czubaja. Jednak jak dla mnie nie wszystko i nie do końca było na plus. Wtręty ze śledztwa, które odbywało się mając na celu ocenę głównego bohatera odrobinę burzyły mi ciągłość akcji. Jakby nieprzewidziane przebitki jakiegoś zupełnie innego śledztwa, którego początkowo nie potrafiłam odpowiednio umiejscowić i odnieść się do niego. Kiedy już ogarnęłam, wszystko stało się jasne pod znakiem zapytania stanęły pewne kwestie, które czytelnik chciałby odsunąć od głównego bohatera. Nie odcinam się od twórczości Czubaja, jednak nie jest on moim faworytem w polskiej literaturze kryminalnej. Czasami przeszkadza coś, czego nie potrafię sprecyzować i tu właśnie to jest.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-09-07, 26 książek 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Kryminał Mariusza Czubaja,to pierwsza książka tego autora,którą przeczytałam.I kompletne wsiąkłam ...w ten styl pisania,i ciekawą fabułę. Morderstwa,które na pozór,nie mają ze sobą nic wspólnego. I wspaniała praca Rudolfa Heinza,profilera policyjnego.Przeszłość która wraca,i ma wpływ na przyszłość i nasze postępowanie.W prawdzie to 4 tom który,był moim pierwszym ,ale mi to nie przeszkadza.:)
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Rudolf Heinz to policyjny profiler, muzyk, fan Beatlesów. Będąc na szkoleniu w Pile, zostaje przypadkowo włączony w śledztwo dotyczące dziwnego morderstwa młodego chłopaka. Chłopak okazuje się być synem znanego biznesmena ze Śląska. Wszystkiego tropy podjęte przez Heinza prowadzą donikąd. Do czasu drugiego dziwnego morderstwa. Z odniesieniem do... Beatlesów. Krąg się zacieśnia. Puzzle zaczynają wskakiwać na swoje miejsca. Czy historia będzie miała swój happy end? Polecam.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Heinz na tropie, ale jest trudno bo brakuje poszlak. Kolejna czesc serii ale inna i to bardzo dobrze.
Avatar użytkownika - Kalinka89
annaroza
Przeczytane:2016-08-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Sensacja/Kryminał,
Avatar użytkownika - kozung
kozung
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów

Książka o formach symbolicznych popkultury, rytuałach, muzyce, komiksie, literaturze, a także o piłce nożnej i rekonstrukcji wydarzenia historycznego. Autor...

Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne

Najlepsza książka o literaturze kryminalnej na polskim rynku! Etnolog w Mieście Grzechu to wyjątkowa i pasjonująca opowieść o literaturze kryminalnej...