Pięciopsiaczki

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania:
ISBN: 978-83-60638-68-2
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza - w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami - sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem - stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom!

Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.
Shi4 plusminus Linia koment
Zabawna historyjka Wandy Chotomskiej znanej pisarki dziecięcej.

Balbinie rodzi się pięć maluchów. Dzieci z rodziny, której członkiem są pieski ochrzciły je Pięciopsiaczki. Maluchy dokazują, ale też niektórym pora by znaleźć dom.

W książeczce oprócz wierszy znajdziemy też porady dla najmłodszych jak postępować oraz jak opiekować się psami. W końcu to mała lekcja odpowiedzialności.

Historyjkę poleciłabym przedszkolakom oraz dzieciom z pierwszych klas podstawówki.
zoooosia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,Mam,
Tę książkę czytaliśmy w szkole, bo to była nasza lektura. Jest super. Jest o małych pieskach, których jest pięć i dlatego nazywają się pięciopsiaczki. Ja bardzo chcę mieć pieska i dlatego bardzo mi się ta książka podobała. I mam książkę z autografem pani Wandy Chotomskiej, bo mi ją podpisała dawno temu na targach książki.
Okładka - Pięciopsiaczki Filipek i szkoła
Małgorzata Strękowska-Zaremba
Okładka - Pięciopsiaczki Rok z Kubą i Bubą
Grzegorz Kasdepke
Okładka - Pięciopsiaczki Tam, gdzie wiedźma leci w piaskowej zamieci
Anna Onichimowska
Okładka - Pięciopsiaczki Pan Samochodzik i księga strachów
Zbigniew Nienacki
Okładka - Pięciopsiaczki Filipek i rodzina